| anonim_4396 a întrebat:

Deci... sunt indragostita de un baiat, de el stiu ca sigur ma place mult dar nu stiu daca mai mult de atat, oricum se tin toate fetele dupa el. De fiecare data cand i-am cerut ceva, m-a ajutat(spune ca e disponibil oricand); se comporta foarte politicos cu mine, ceea ce nu face cu celelalte; eu vreau mai mult decat o simpla prietenie si nu stiu cum sa fac sa fim impreuna; el e mai timid cu mine si nu stiu daca o sa faca vreodata primul pas si ma gandesc ca daca il fac eu, o sa ma refuze si mi-e frica intr-un fel...niste sfaturi?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incercarea moarte n-are. Femeile sunt egale cu barbatii. Daca te fa refuza vei sti sigur ce ai de facut in viitor.

| ddoorriiaannaa a răspuns:

Eu zic sa incerci! happy Incercarea moarte n-are! Si eu am facut candva primul pas, deoarece el era timid..si acum am 3 ani de relatie happy big grin

| Cristinasandu94 a răspuns:

Deci! Sfatul meu! Trateaza-l cu putina indiferenta, fal sa te caute mai mult... La modul ca: daca tu ii canti in struna devine obisnuinta, daca te departezi fooooarte putin, o sa se simta! Si daca spui ca se tin multe dupa el... Hai sa-ti mai dau in sfat... Daca o sa iti zica "te-ai schimbat, esti mai rece" atunci ii poti spune: stai linistit, sunt multe care inca nu s-au schimbat! Si daca el intr-adevar te place o sa iti replice imdeiat ca nu il intereseaza altele ci te vrea pe tine( daca intr-adevar e acea atractie de care tu crezi) si nu uita sa ii spui un amanunt foarte impotrant: daca face pasu spre o relatie, mentioneazai ca nu vei fi foarte incantata daca mai sunt 10 fete care ii trimite mesaje sau se baga in seama! Sper sa mearga! Succes!