| monyk a întrebat:

dintr-o data nu mi se mai aude nimic la calculator si acu 1 minut se auzea perfect, ce s-a intamplat oare, ca nu am umblat la nimic si boxele functoneaza dar nu se aude deloc nici la castisad... ce are, si ce trebuie sa fac? Dau fundita celui care ma scoate din beleahappy...

Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

1) Incearca sa vezi daca nu cumva a fost oprit sonorul de catre vreo aplicatie: Vezi poate e dat volumul la 0. Ai controlul in taskbar. Daca nu merge, da un restart la calc.
2) vezi poate s-a distrus driverul: Reinstaleaza driverul.
3) Daca placa de sunet nu e integrata in mainboard, incearca sa vezi poate a iesit (eu am avut problema asta cu o placa de retea)
4) Daca nu merge nici una dintre aceste solutii inecarca o reinstalare a windowsului. Daca nici asa nu merge, inseamna ca s-a ars.

10 răspunsuri:
| Merilynne a răspuns:

Incearca sa vezi daca nu cumva a fost oprit sonorul de catre vreo aplicatie: Vezi poate e dat volumul la 0. Ai controlul in taskbar. Daca nu merge, da un restart la calc.

| blogger a răspuns:

Ai rezolvat? dai click pe Run (in bara de start) apoi scrie dxdiag in fereastra nou aparuta. Dai la Sound apoi Test direct sound.Ar trebui sa auzi niste sunete, daca nu: copiaza problema de la Notes si pune-o aici, fai acelasi lucru si la music.

| Georgianaaa93 a răspuns:

Ti s-a ars boxelesad

| necunoscutul a răspuns:

Naspa, s-a ars placa de sunet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa iti fac... e foarte simplu cauti in start la control panel si cauti sonor acolo si si o sa fie bifat pe undeva mut acolo si dupa o sa iti mearga daca nu baga id meu komyn_jmecheru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.In dreapta jos trebuie sa ai un difuzor, dai dublu click pe el si o sa-ti apara o iconita cu niste reglari de volum.Toate alea unde scrie fara sunet nu trebuie sa fie bifate, le debifezi.Atat trebuie sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.am avut sonor la calculator si azi dimineata cand l-am aprins s-a oprit curentul si a veni inapoi brusc.am aprins calc si nu am mai am sonor la el. ce pot sa ai fac.cand misc mufa de la calc se aude un gajait.

| Eeeh` a răspuns:

Si mie mi sa intamplat...Instaleaza iar driverul!winking

| vanesa25 a răspuns:

Eu cred ca ai imblat cumva la sunet si din greseala l-ai shimbat mai bine aduti aminte ce ai facut si cum ai imblat

| celeste a răspuns:

Uita-te la volumul din calculator poate ai dat din greseala pe el ca si mie mi-s-a intamplat