| anonim_4396 a întrebat:

doresc si eu niste sfaturi. e grea facultatea de farmacie carol davila? pareri ceva. un chat sa vorbesc cu cei care sunt pentru ca la anul o sa dau la aceasta facultate si vreau sa stiu daca merita.mersi.

1 răspuns:
| microsedd a răspuns:

Facultatea de farmacie in general este foarte grea oricare ar fie ea carol davila sau alta... trebuie sa fii pregatita ca o sa studiezi cel putin 5 feluri de chimii, botanica unde trebuie sa inveti o gramada de plante cu denumirea lor in latina si trebuie sa le si recunosti, si mai sunt o gramada de chestii, iar dupa parerea mea facultatea defarmacie in sine este grea si daca nu ai de gand ca dupa ce termini sa lucrezi la o fabrica de medicamente sau undeva in cercetare nu prea isi are rostul sa o faci, oricum tu stii mai bine ce vrei sa faci mai departe. bafta si sper sa iei o decizie inteleapta pentru viitorul tau.