| Anonimaa_6376 a întrebat:

Este a 4 sau a 5-a oara cand iau paduchi. Nu stiu ce sa mai fac. M-am saturat de ei... Mi-e si rusine sa-i spun mamei. M-am spalat zilele astea cu otet (pe cap)si de 2 ori pe zi.Cand m-am spalat ultima data nu a mai cazut nici un paduche...si sper ca am scapat de ei, dar totusi inca ma mananca capul (tin sa mentionez ca am niste bubite pe corp si cred ca am si in cap si de aceea ma mananca). Mancarimile de cap de ce pot fi provocate?(in afara de paduchi). Va multumesc mult!

4 răspunsuri:
| Jessica a răspuns:

Bună.
Cred că trebuie să îi spui mamei tale, deoarece ea te ajută cel mai bine să scapi de păduchi. Dacă totuși nu vrei, du-te la o farmacie și întreabă ce poți face.
Sper că te-am ajutat! Baftă.

| MMihai a răspuns:

Dacă erau păduchi trebuia să te fi spălat cu Gaz nu cu oțet.
Nu ai scăpat de ei că lindenii (ouăle păduchilor) nu cad așa repede.
Trebuie să te dai cu gaz și pe corp, nu doar pe păr.
Trebuie fiartă toată lenjeria și tot ce înseamnă haine și lucruri de pus pe pat/ așternuturi.
Trebuie dat cu aspiratorul peste tot prin casă.
Trebuie să te tunzi f scurt.
Părul scurtat la minim, trebuie dat din nou cu gaz și după ce ai dat cu gaz, trebuie pieptănat cu un pieptene f des
Etc

| alexiaa a răspuns:

Exista un spray numit Paraplus.Omoara si paduchii si ouale de paduchi.Incearca cu el si...nu trebuie sa iti fie rusine sa vb cu mama tahappy

| Aureliotex777 a răspuns:

Cel mai bun remediu este GAZUL LAMPANT folosit de sute de ani de stramosii nostri