| LoLiTa1808 a întrebat:

Este la scoala un băiat foarte dragut, de care imi place mult. Problema e ca el e la liceu si e cu 2 ani mai mare ca mine, deci nu știu daca știe ca exist. In pauze ma tot plimb pe lângă el si uneori se uita la mine, mai si zambeste, dar practic nu ne cunoastem( eu il cunosc, dar el pe mine nu cred). In fine, vreau sa pot vorbi cu el, dar e timid si eu la fel. Si nu vreau sa ma creadă una din alea mici care e innebunita după el si atât. La scoala nu pot vorbi cu el ca ar fi ciudat, asa ca singura opțiune e prin mesaje pe Facebook. Ce as putea sa ii zic?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce să-i scrii? Că ești disperată după el?
Îți vezi de treaba ta!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Prima data termina scoala apoi te duci la el.

| mona a răspuns:

Mai bine intra in vorba cu el intr-una din pauze, pe facebook nu-i acelasi lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu zic sa-ti vezi tu de scoala, sa lasi baietii deocamdata.
Te pup!

| hecamefrommetalland a răspuns:

Spune-i,,cum ești?,, urmat de o replică inteligentă.

| baddgirl a răspuns:

Buna
Pe Facebook e cel mai simplu sa porti o conversatie cu el, pentru ca nu-ti poate vedea reactiile, care intr-o discutie fata in fata te-ar putea dezavantaja.Pai poti incepe o conversatie de genul:
-Buna,te-am vazut prin scoala pe la mine, inveti acolo? sau
-Buna, deranjez?
Odata sparga gheata, o sa-ti fie mai simplu sa vorbesti cu el. Poti sa-l intrebi ce gen de muzica asculta, daca ii plac plimbarile in aer liber etc.
Sper ca te-am ajutat cat de cat happy