| elenasmy563 a întrebat:

Buna,este normal ca fostul sa puna alte fete sa ma bata fara niciun motiv? De ce ar face asta?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si trebuia sa repeti intrebarea de trei ori?
Inseamna ca ai fost fată „bună".

| elenasmy563 explică (pentru darrio2007):

Am incercat sa sterg si tot a ramas
gandeste inainte sa dai un raspuns
si da chiar sunt o fata "buna" avand in vedere ca este ultimul drogat pe care l am iubit si l am acceptat

| darrio2007 a răspuns (pentru elenasmy563):

Eu am gandit cand ti-am raspuns. Se pare ca tu nu gandesti, cand ai acceptat ultimul drogat. Asa ii spui tu.
De obicei, cam cine se aseamana se aduna.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar tu ce faci rau, daca ala trimite alte fete sa te bata?
Hai spune adevarul!

| elenasmy563 explică (pentru Violleta2022):

Ce fac rau? ca imi vad de viata linistita si el apare mereu sa imi dea sperante, oare in ce am gresit?

| Violleta2022 a răspuns (pentru elenasmy563):

Te bagi unde enu-ti fierbe oala, ca tu nu mai ai nici o treaba sa-l interbi nimci si nici sa-l cauti!
S[perantele sunt numai in capul tau, de aia la-i enervat si a spus ca pune pe altele sa te bata.
Da-i pace mai femeie, ca nu-i nromal sa-l cauti si sa-l inebunesti, intelege odata ca nu te vrea si vrea sa fie lasat in pace!

| Violleta2022 a răspuns:

Ohhh ...acuma am vazut ca tu ai 18 ani, dar se pare ca ai probleme mentale serioase, daca nu-i dai baiatului aluia pace nici dupa 3 ani.
Eu te sfatuiesc sa-ti veiz de treaba ta si sa nu mai sicanezi baiatul ala, ca are viata lui si nu vrea sa-l mai cauti!

Vezi sa nu ai probleme cu Politia, daca nu intelegi de buna voie!

"în 2 August | elenasmy563 a întrebat:
Buna ma numesc Elena, am 18 ani si de 3 ani sufar foarte mult după fostul meu iubit, nu stiu ce sa fac, am foarte multe intrebari pentru el care nu am apucat sa le zic..."

https://www.tpu.ro/......rte-multe/

| Hyperion7 a răspuns:

Nu,iar daca continua sa o facă poți depune plângere împotriva lor, atât a fostului cât și împotriva tipelor, deoarece acesta constituie o infracțiune de natura penală, conform codului penal, art. 193 "Lovirea sau orice acte de violenţă cauzatoare de suferinţe fizice se pedepsesc cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă."
Iar dacă te și hartuiesc, poți adăuga și asta în plângerea ta, deoarece ai avea un câștig de cauză conform codului penal art. 208 "Fapta celui care, în mod repetat, urmăreşte, fără drept sau fără un interes legitim, o persoană ori îi supraveghează locuinţa, locul de muncă sau alte locuri frecventate de către aceasta, cauzându-i astfel o stare de temere, se pedepseşte cu închisoare de la 3 la 6 luni sau cu amendă."
Multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Reclama-i la poliție.

| Sistemulxxl a răspuns:

De ce exista ''fostul''? Puteai alege bine din prima si te scuteai de batai.