| AnutsaTeIubeste a întrebat:

Este o fata de la mine de la bloc cu care ma intelegeam ff bine.pana asta vara cand a aparut un baiat si ne-am certat pentru el si ea sa combinat cu el si dupa 1 saptamana acel baiat s-a despartit de ea pentru ca ea l-a inselat si ma intrebat daca as vrea sa fiu cu el si eu am spus da pentru cu il placeam si vroiam sa fiu cu el si nu puteam sa il refuzlaughing si prietena mea sa suparat eu am fost impreuna cu acel baiat 6 luni jumate si de atunci aceasta prietena ma barfeste foarte mult si ma barfeste intr-un hal de nedescris. Eu acum sunt cu un baiat de la "Liceul cu program sportiv" pe care ea il place si mereu cand ies cu ea si cu prietenul meu afara ea nu ma barfeste dar daca plec eu pana la magazin sau pana in casa ea ma barfeste foarte urat. Prietenul meu a si inregistrat in ce fel ma barfeste si zice lucruri care nu sunt adevarate si nu stiu ce sa mai fac ce sa ii zic acestei fete ce sa ii fac? Ajutari`ma va rog!:*:*:*:X:X:X:X multumesc ff mult. App o cunosc de la varsta de 3 ani si acum am 13big grin:X

Răspuns Câştigător
| LolNope a răspuns:

Incearca sa ii zici clar si raspicat:"Nu ma mai barfi atat! Daca barfitul ar ajuta sa slabesti tu ai fii o schiloada!". Ai putea vorbi cu parintii ei, sau ai putea sa ii explici ca daca tu ai fost cu tipul, nu te-ai oferit tu, ci el ti-a cerut prietenia.In plus, el s-a fost despartit deja de ea, nu? Daca tot ati fost prietene atata timp, o cunosti, cunosti cum actioneaza, stii cum sa o induiosezi, stii cum poti sa apesi "butonul ei de reject". Incearca sa eviti barfa, nu incerca sa i-o intorci cu aceeasi, fiindca fos=c cu foc e foc mai mare.Ai putea incerca sa faci inversul, sa o barfesti, mai bine zis sa o vorbesti de bine, de vremurile de demult. Poti zice ce prietena buna era, cum obisnuiati sa va ajutati reciproc, sa impreastii zvonul cum ca ai vrea sa va impacati.Incearca sa ii explici ca aceo baiat te place pe tine si ca nu are rost sa te mai barfeasca deoarece el nu te va lasa. Daca prietenul tau te iubeste, u va apleca urechea la ce zice ea. Zi-i de inregistrare, in felul acesta ii vei demonstra ca prietenul tau stie ca sunt doar barfe si ca tu stii cum ea te face.Ai putea incerca si niste replici daca mai face asta:

"Imi pare bine ca ma barfest, inseamna ca te gandesti mult la mine!"

"Daca tot ma barfesti pe la spate nu poti sa imi faci si un masaj?"

"Daca te tot uiti la mine, inseamna ca iti place fundul meu."

Sper sa reusesti sa iti rezolvi problema, sincer.Am avut multe astfel de cazuri, insa nu la fel de grave"

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Eu zic ca nu e bine niciodata sa fii in conflict cu cineva.Incearca sa te impaci cu ea si sa ii zici ca iti pare rau ca ai fost cu el dar ca nu ti-ai putut controla sentimentele si explca-i ca poate si ea ar fi facut la fel. Ia-o incetisor cu frumosul si chiar daca va incepe sa urle sau sa te ia tare nu te enerva si tu.Fii calma! Bafta! :* >big grin

| Heliodor a răspuns:

Primullucru decent este sa vorbesti serios cu ea
desi sunt convins ca nu va intelege
urmatorul lucru pe care il poti face este sa o ignori si sa o eviti
gandeste-te ca nu prea ai ce pierde

| Diianaaa a răspuns:

Nu stiu si eu am aproape aceeasi problema si eu caut un rasp pentru problema asta. daca gasesc ceva te anunt`kiss