| IZIe a întrebat:

O prietena s-a combinat cu un baiat ce il placeam fff mult... Ce sa fac?
?

9 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ureazale noroc si bafta in continuare. Daca ii esti prietena adevarata, nu te vei baga peste ei. Asa se intampla daca esti timida/timid, pierzi multe. Problema asta o am si eu. Daca nu ai avut curajul sa ii spui tu prima "vrei sa fii iubitul meu?", l-ai pierdut.
Am auzit si fete care ziceau ca e obligatoriu ca baiatu sa intrebe fata daca vrea sa fie iubita lui. nu stiu de unde au auzit ele asta, dar e o prostie. Nu trebuie sa asteptati mereu la baieti. Chestia cu casatoria e de obicei facuta de barbati, pentru ca ei trebuie sa se aseze in genunchi in fata femeii, dar merge si invers(nu va ganditi la prostii).

| Sonia a răspuns:

Ca prietena mea...Defapt ele nu sunt prietene! Eu una l-a inceput intr-adevar m-am patimit sa ii despartlaughing.Dar acum fara sa vreau a aflat el un detaliu minor (parerea mea) de la mine despre ea si el acum este suparat pe ealaughing.
Deci in concluzie lasa timpul sa rezolve tot.Desi e dureros, nu te baga tu undeva de unde poti iesi al dracului de sifonat.Deoarce orice ai face(din experienta iti zic)tu o sa cazi prost!

| VadTot a răspuns:

Pai cel mai bine si frumos dar mai ales elegant este sa stai deoaprte si sa astepti"Ca ei doi sa se desparte acum ce vrei sa i desparti...Iar respectiva prietena cred ca nu ar trebui sa i arati ca esti un pic "Disperata"Scuza mi expresia dar n am stiut ce alt cuvint sa folosesc la aceasta ora.Deci stai linistita si cu siguranta iti va veni si tie randul.off off voi fetele...Succes!

| ToxicGirl a răspuns:

Ea stie ca iti place de el? daca nu.atunci poate trebuie sa vb cu ea prima data.nu cu baiatu.cel mai usor ar fi sa ii spui ca il placi pe baiatu ala.si daca iti este prietena adevarata va intelege iti zic eu.dar daca stia ca iti place de el.a facut-o intentionat si nu merita sa iti bati capul cu astfel de persoane happy

| greenabstract a răspuns:

Accepti realitatea:*

| xSoaked a răspuns:

Daca tipul nu te place, lasa lucrurile asa cum sunt. Nu ai nimic de pierdut la urma urmei. Daca e single si nu vrea sa fie cu tine e ca si cum ar fi cu orice fata. Afla daca baiatul te place, caci altfel nu poti pur si simplu sa flirtezi cu el cand el e cu prietena ta. Daca ea e intr-adevar prietena ta, ar trebui sa o lasi sa fie cu el, asta in cazul in care chiar il place.

| fLrYdzstr a răspuns:

Bate`o pe aia rolling on the floor

| emega a răspuns:

Dacă prietena știa de simpatia ta, gândește-te bine dacă ea îți este prietenă sau nu. Cunosc cazuri în care unele tipe stăteau cu unii doar pentru a-și face amicele geloase. Mi se pare o chestie josnică și fără rost. Cum spuneam, discută cu ea și vezi ce motive ar fi avut să facă asta. Cine știe, poate e supărată pe tine sau e doar. hai să zicem că nu îți este prietenă. Gândește-te bine pentru că s-ar putea repeta și te-ar putea afecta.
Părerea mea. Baftă și ai grijă! happy
Ca un mic p.s., nu mi se pare că bătaia ar rezolva ceva. Doar ne aduce mai aproape de mahala. happy

| scary_1703 a răspuns:

Trage-o de par happy