| bella1998 a întrebat:

este o intrebare urgenta. cine poate sa imi dea un rezumat al cartii "jurnalele vampirilor vol.1". dar sa fie scurt. va roog. dau funda+vot.

1 răspuns:
| CryssCrySta a răspuns:

In jurnalele vampirilor este vorba despre o fata elena care locuieste cu matusa si sora ei de asemenea este si regina scoli si extrem de populare.In prima zi de scoala bonie ii citeste viitorul elenei si ii povesteste despre stefan. Apoi dupa cateva zile in care incearca sa-l cucereasca pe stefan, urmeaza ziua in care este ar o petrecere sau un bal si suparata ca-lvede pe stefan cu caroline pleaca impreuna cu taylar in cmitir de unde khaterine o ataca pe viky si o sa sufere o trauma care te face sa crezi ca este nebuna, stefan o salveaza pe elena ar matt meredih si bonie se intalnesc cu viky si o iau cu masina afara din padure. elena si stefam merg la pensiune unde elena isi gaseste pamblica pierduta la inceput anului...