| Clamidia a întrebat:

Bună! Este posibil ca un profesor să nu te bage în bac dacă nu vrei să dai atestatul? Sunt la un liceu de artă și o profesoară ne obligă, eu nu vreau să l dau.
Ce pot face?
(Scuzați categoria)

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Atestatul nu e obligatoriu dar... de ce nu l-ai da? Nu te costă nimic și se ia "ca din mers"

| dullcat a răspuns:

Buna.Dar de ce nu vrei sa scapi si tu? Dupa aceea, daca amani tu probabil ai impresia ca vei avea mai mult timp si asa, nu? De fapt risti sa iti iesi din ritm si sa freci menta, nu sa lucrezi asa cum iti imaginezi/trebuie.Acum cand va impulsionati toti impreuna e altceva, e mai frumos si scapi mai usor, iar ulterior petreceti impreuna si e super fain. Daca ramai pe din afara te vei simti destul de aiurea.Cu siguranta si pentru profa va fi mai mare bataie de cap, de aceea va impulsioneaza cum stie ea ca sa dati toti atestatul acum. Orice alegi, succes!

| Clamidia explică (pentru dullcat):

Dar deja a trecut termenul. laughing