| Geo_4096 a întrebat:

Eu acum trec clasa a8a si as vrea sa stiu cum e..greu,usor?

Răspuns Câştigător
| Farcas a răspuns:

Totul depinde de tine, daca vrei sa fie greu sau usor. Daca inveti, esti silitoare, atenta la ore, activa in timpul cursurilor, totul ti se va parea usor.Profesori vor aprecia munca ta, la fel ca si parinti dealtfel, dar cel mai important va fi ca rezultatele tale vor fi pe masura. Daca nu prea esti cu invatatu, ci preferi sa copiezi, la fiecare lucrare sa stai ca pe ace sa nu te prinda profesorul normal ca ti se pare greu la scoala. Ia zi, nu mai bine invetzi ceva decat sa faci o fitzuica? Pana o scrii, puteai sa invetzi deja toata lectia. N`am dreptate?happy

Succes si cat mai bune rezultate la scoala.
te-am pupat.

7 răspunsuri:
| lola a răspuns:

Mie mi s-a parut simplubig grinevident fiecare clasa o sa ti se para mai grea ca cealalta dar daca inveti cat de cat bine e simpluhappy

| Annitu a răspuns:

Sper să fie uşor... şi eu tot trec a 8a...:-s

| Cryssy a răspuns:

In orice clasa e greu.Trebuie doar sa inveti si vei trece cu bine. .In clasa a opta este foarte frumos, pentru ca este ultimul an pe care il petreci alaturi de colegii tai... Iar agapa de la sfarsit...este un moment unic... Succes!

| biancabellaa a răspuns:

Daca ai invatat bine din cls I e fff simplu

daca nu...eeeee...asta e altceva

si vezi ca s.ar putea sa nu se mai dea teze

ci examene din tot ce ai facut din cls V

in fine

Succes!

| ionnik a răspuns:

Pai daca e sa o luam serios e grea mai ales la mate si romana os a faci la mae si romana de o sa-ti iasa pe ochi straight face cel putin eu deja facusem alergie la cartea cu teze de matematica la cat lucram la clasa si la meditatii din ea la fel si la romana cu comentarii si gramatica.NU DA TEZA LA ISORIE (sau examen ce o sa aveti pentru ca am inteles ca se schimba dar sper ca nu se schimba pentru voi) ci imi bine da la geografie.sunt elemente care le stii si din clasa a4a.la istorie mai sunt si altele noi.ma rog alegerea ta.deci e grea si trebuie sa inveti si e mult stres. faza foarte tare e ca treci a9a si dupa o sa fie mai fainwinking eu acum trec a9a si ma bucur ca am scapat de a8a not worthy oricum succes si iti sgerez sa incepi sa inveti din 1 saptamana sa nu-ti fie greu inaintea examenelor.asa am facut eu si am regretat dupa aceea worried

| kitty10 a răspuns:

Buna! Si eu trec in clasa a8a si sunt putin emotionata.Nu cred ca va fi greu dar nici usor.trebuie sa invatam bine ca sa ajungem la un liceu bun nu? Si mai este o problema:admiterea la liceu. ajtia o schimba de la o saptamana la alta.Bafta in noul an scolar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da timea:.ai foarte mare dreptate. Eu nu prea sunt cu copiatul.Eu prefer sa invat si sa si raman cu ceva in minte.Acum cred ca la cum sunt eu la scoala ( invat, sunt atenta la prof.) nu o sa`mi fie deloc greuhappy

Va multumesc>big grin