| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Eu am relație la distanță (eu Bacău,el București) și ne vedem rar(el sta in chirie cu cineva) și nu mai pot sa merg la el în vizită.
Acum câteva luni a zis că se va muta n Bacău și vom sta împreună,acum spune că nu mai poate, vrea sa dea de permis și să ia mașină, mă pune pe mine să mă mut cu liceul în București ca să stam împreună (sunt a 11 a),dar eu nu vreau,pnm, abia m-am obișnuit aici(m-am uitat după muuuulte anunțuri cu joburi în Bacău, dar nu sunt peste 4000 lei net,iar altele sunt vrajeli)
Eu în București nu doresc să mă mut cu liceul,e prea din prima,și n plus nu știu dacă acolo mă pot integra,eu venind din Bacău, șiiiiiii nu o sa fiu lăsată, DAR NU MA ÎNȚELEGE.NU ȘTIU CE SĂ FAC!(a zis că n o să vina n Bacău, nu vrea sa se mute)
Dacă nu se rezolvă cumva, ușor, ușor se duce relația pe râpă.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca permisul lui este mai important decat dragostea pentru tine, atunci da-i pace, ca tu nu vei fi niciodata o prioritate pentru el.

Cum tu esti inca eleva, te sfatuiesc sa-ti vezi de scoala si sa faci o prioritate din a termina liceul macar, ca asta nu va da niciodata doi bani pe tine si ramai pe drumuri, fara scoala si fara cariera daca tu faci sacrificii totale pentru unul care nici macar nu are chef sa se mute, de dragul tau, ca de permis poate da si in Bacau, chiar mult mairepede daect in capitala unde-i super aglomerat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In clasa a11a nu e cazul de sacrificii din astea cu mutatul... Sa fim serioși.

| Hyperion7 a răspuns:

Cel mai bine stai liniștită.

| StoicAnalysis a răspuns:

Atunci lasa relatia sa se duca de rapa. Nu merita sa-ti distrugi educatia si sa-ti schimbi orasul pentru o relatie la distanta. Nu il cunosti in primul rand destul de bine, si mai esti si in clasa a 11-a. Gasesti alti baieti si alte relatii ca ai de unde alege. Nu este el singurul baiat din Romania.

| LisaJulie a răspuns:

În situația asta el trebuie sa fie cel care te înțelege și sa îți fie loial! Alta cale nu exista! El trebuie sa își dea seama ca tu abia te-ai obișnuit acolo și nu poți pleca din Bacău! Nu îți face griji! Liceul trece cât ai clipi iar va puteți muta în același oraș fiecare! Momentan e bine sa continuați relația la distanță chiar dacă de cele mai multe ori nu are succes! Va trece și liceul stai liniștită

| StoicAnalysis a răspuns (pentru LisaJulie):

Eei da? Nimeni nu este obligat sa faca nimic. Nici el si nici ea. Daca ei vor lucruri total diferite, e clar ca relatia lor nu mai are rost? Dupa cum vezi, nici unul dintre ei nu doreste sa se mute din motivele lor personale.