| Anonimaonelove a întrebat:

Bună!
Eu m-am îndrăgostit de un băiat, care spune că nu mă place dar nu îl cred.
Acum o lună se comporta foarte frumos cu mine, mă întreba pe fiecare zi ce fac și îmi dădea semne că mă place dar de ceva timp incoace nu se mai comporta la fel. Adică nu îmi mai scrie dar cu toate astea când mă vede îmi zâmbește, ne luăm în brațe, ne ținem de mână și nu îi pasă de cei din jur. L-am întrebat dacă mă place și mi-a spus că nu, dar râdea când mi-a spus asta, eu i-am spus că îl plac. Când îi scriu îmi răspunde dar nu este la fel ca in realitate. Fața în fața este altă persoană, se comportă diferit. Il plac extrem de mult și cu toate astea ne vedem și în aproape fiecare zi, CE Să FAC? Vreau să fiu cu el, l-am întrebat dacă ar vrea să fim mai mult decât prieteni și a spus că poate. Oare mă place?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa vezi de rochia de mireasa, la cat de disperata esti clar visezi deja nunta cu el si traind alaturi de el o eternitate, ce romantic

| Lioana a răspuns:

Nu e sigur daca te mai place si nu e bine sa-l intrebi asta. Lasa-l sa spuna el singur atunci cand considera el. Nu grabi lucrurile ca il stresezi si poate nu te va mai placea daca il vei mai sacai cu intrebari din acestea.
Daca doar cand te vede vorbeste cu tine nu-i mai scrie nici tu deloc, lasa ca povestea sa se desfasoare doar față in față.

| Emma30555 a răspuns:

Ori e timid ori se joaca. Trebuie sa fii mai ponderata sa nu fii dezamagita apoi, si sa nu profite el de faptul ca te ai indragostit