| marina11 a întrebat:

Buna!
eu plac in continuare un baiat.care el nu ma place. dar din ce in ce mai putin.si are un prieten foarte dragut de care a inceput sa imi placa.si i-am spus asta aseara pe mess.:X
si.am pus`o pe o prietena de-a mea sa il intrebe daca si el ma place. ei i`a zis ca nu nu ma place si ca e cu altcineva.si cand l`am intrebat eu mi-a spus ca nu stie sa se gandeasca ...crede`ti ca a spus asta ca sa nu`mi raneasca sentimentele?
SI APROPO.PT CEI CARE mi-aU RASPUNS LA CELELALTE INTREBARILE LEGATE DE BAIATUL CARE IL PLAC SI SUNT INTERESATI SA AFLE CONTINUARE... EL NU MA PLACE sad

Răspuns Câştigător
| Unffox a răspuns:

Nu te amagi...

E posibil ca el sa-ti fi spus asta nu doar pentru a nu-ti rani sentimentele, dar si pentru ca ai avut o legatura cu amicul lui [ baiatul de care ti-a placut, dar nu te place]...

Desi cel mai probabil ambii chiar nu te plac si atunci uite sfatul meu :

Las-o balta! Nu merita sa te consumi nici macar 0, 0001% pentru astfel de atractii care dispar mai repede decat apar... Te vei indragosti la un moment dat si dragostea-ti va fi impartasita, iar atunci nici nu vor mai conta aceste flirturi, deci de ce sa pierzi timpul cu ele? Nu e mai bine si pentru tine si pentru ei, sa-ti vezi de treaba, sa te concentrezi pe ceva mai serios...

4 răspunsuri:
| loveyouforever a răspuns:

Buna.eu zic sa il lasi pe primul baiat in pace daca lui nu ii place de tine
iar apoi cu cel de-al doilea sa incerci sa vb mai mt cu el, sa ii devii amica si apoi dupa ce il vei cunpoaste mai bine sa ii devii si iubita daca se poate:p...el o fi zis asa ca sa nu iti raneasca sentimentele.o fi si sta un motiv, dar fa-i ce ti-am zis eu. apropie-te mai mult de elhappy

bafta

fundita?love struck

| julia221 a răspuns:

E posibil sa-ti fi spus asta ca sa nu-ti raneasca sentimentele, insa. daca prietenei tale i-a spus altceva, atunci o parte din acel ceva e adevarata. Orice ar fi, incearca sa fiti prieteni.La asta nu va impiedica nimeni!
Si daca celalat baiat nu te place, go on. Nu fi suparata din cauza asta, pentru ca nu ai de ce. In fond sunt doar niste relatii :*

| SmiLik a răspuns:

Probabil intr-adevar a spus-o ca sa nu-ti raneasca sentimenetele!
Nu ar fi trebuit sa-l intrebi asta (mai ales daca prietena ta deja il intrebase).

| Grigoo a răspuns:

Pai sincer,cred ca nu a vrut sa-ti raneasca sentimentele (dragut din partea lui)si sincer sunt de parere ca noi fetele nu ar trebui sa le spunem cand ne place de ei, pentru ca e ca si cum ne-am umili, si apoi ei vor face pe durii