| IubesteEa a întrebat:

Buna eu plac un baiat are 17 ani eu am 14 si il plac de mult (cred ca stie i-am trimis mesaj ca il plac de mult si ca vreau sa fiu cu el)a doua zis a intrat pe mess nu mi-a raspuns la mesaj si nu m-a bagat inseama am scris la status ca la 3 sunt afara si am iesit, apoi afara se uita dupa mine incontinuu adica el juca fotbal si a dat mingea peste gard si s-a uitat in ochii mei (ochii lui erau largi deschisi)si tot asa s-a uitat la mine cand am luat o fata in brate si cand ma plimbam cu o fata de 11 ani tot se uita cand ma intorceam si cand plecam, acum nu stiu ce sa mai cred mi-a zis prietena mea ca s-a uitat la ea apoi in jur si mi-a zis ca ea credea ca se uita dupa mine si acum 2 zile se uita la noi (de obicei la colega mea)a si aparat-o de fostul ei iubit(pe care inca il iubeste si el pe ea)si cand imi prindeam parul se uita si a pus oana pe unul sa ma alerge si el se uita uitati intrebarile :1.de ce nu mi-a raspuns la mesaj? aa am uitat sa spun dupa ce am iesit de pe mess am vazut ca mi-a trimis mesaj cu ce fac 2.de ce? 3.de ce s-a uitat la mine dupa ce a dat mingea peste gard si cu ochii largi deschisi? 4. e adevarat ce a zis colega mea cu uitat in jur dupa mine apoi la ea? asa si oana mi-a zis cand ea ma alerga, el se uita dupa mine si zambea asta stiam si eu ca m-am uitat la el 5. oare de ce? 6. e a doua oara cand se uita dupa mine unde merg ce fac etc de ce? 7. ce inseamna a urmari cu privirea? eu sunt geloasa pe colega mea ca pe ea o apara si pe mine doar o data (mi-a zis ea ca vroia sa il bata pe unul ca sa luat de mine)si dupa ea s-a uitat acum 2 zile apoi dupa mine mergeam cu fata aia de 11 ani si cu inca unul la fracsu si el se uita de unde am plecat pana acolo 8.de ce? vreau sa raspundeti seriosss dau funda la cel mai bun raspuns scuze daca nu intelegeti sper sa incercati si sa imi raspundeti la intrebari pe rand 1, 2 dau funda!

Răspuns Câştigător
| Pflete a răspuns:

Imi e lene sa etichetez raspunsurile cu 1, 2... 8, dar o sa le iau pe rand. Probabil nu ti-a raspuns la mesaj pentru ca era confuz si putin speriat pentru ca tu il placi, e normal. Ti-a trimis mesajul ala cu 'ce faci' ca un semn ca e interesat de tine, cel putin eu asa cred. Se uita mirat la tine pentru ca nu stia cum sa reactioneze in preajma ta. Nu stiu daca e adevarat ce a zis colega ta. Daca se uita la tine cant te jucai cu Oana, inseamna ca e incantat sa te vada fericita. Daca se uita asa mult dupa tine inseamna ca ii pasa de tine. A urmarii cu privirea inseamna a te uita la cineva intens. Daca ia apararea fetelor, inseamna ca e un baiat foarte de treaba, bravo lui. Vrea sa vada ce faci si cu ce prieteni umblii, e normal sa il intereseze. Ei bine, eu una cred ca te place, dar nu stie daca si el te place cu aceeasi intensitate sau daca e ok sa te placa. E confuz, eu zic sa ii dai timp de gandire, dar sa continui sa il bagi in seama ca pana acum. Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| Petruţa98 a răspuns:

Pot zice ca e o sitoati foarte incurcata... tia timis mesaj cu "sall cf" pai asta inseamna ca a incercat sa te ia la vorba poate vrea sa iti vb dar e timid... dincate se vede te cam urmareste iti sugerez sa nu iti pui prea multe intrebari si sa acctionze. vb cu el cand este conectat si mai intreaba-l o data in functie de raspunul lui vei gasi raspuns si la celelalte intrebari :*

| lVlad a răspuns:

1.Probabil era emotionat baiatul.Si eu sunt baiat, daca eram in situatia aia probabil ca as face si eu asa.
2. e interesat de tinelove struck
3. A vazut ca esti simpatica si a zabovit putin sa te admire
4.NU
5.Era fascinat de frumusetea ta
6.Baga-l in seama, si fa-i ochi dulci:*:*
7. A urmari cu privirea este un alt mod de ati exprima dragostea, e timid si nu are tupeu sa te bage in seama deci baga-l tu in seamawinking
8. Vroia sa te "apere".

P. S Daca nu reusesti cu el eu sunt disponibil:*laughing