| Alii a întrebat:

Eu sunt noua pe aici.
Deci, eu am fost impreuna cu un baiat mult timp, dar am obervat ca de la un timp, o prietena buna de-a mea, tot se da pe langa el.Eu mereu o intrebam daca ii place sau nu de el, iar ea mereu nega.Acum cateva zile am auzit prin scoala ca cei 2 sunt impreuna de 1 saptamanastraight face. Mi'am dat seama ca ea profita de el, numai ca sa ma faca pe mine geloasa, dar el nu o baga in seama la scoala, trec unu pe langa altul, nici "buna" nimic. El mereu vorbeste cu mine pe mess, imi zice ca se gandeste la mine, dar nu stiu daca sa'l cred sau nu, iar eu inca mai tin la el.Nu stiu ce sa fac sa'i zic ca fata acea zice ca s-a plictisit de el(am aflat de la o colega de a ei), dar poate o sa zica ca sunt geloasa si chesti din astea. Ce sa fac? va rog cateva idei

Scuze ca am scris asa de >muult:"

Răspuns Câştigător
| alina_4026 a răspuns:

Daca tii la el atunci fa tot posibilul ca sa fiti din nou impreuna.De asa prietene nu trebuie sa-ti fie mila.Nu am cuvinte pentru asa oameni. Tu daca mai vreai sa fii cu el din nou atunci dincutati insa nu pe mess.Pe mess nu este discutie.Cind discutati in fata este cu totul alt ceva atunci vezi reactia, mimicile.Fii puternica si fa posibilul sa fiti impreuna.Succes din toata inima.

2 răspunsuri:
| Pupily92 a răspuns:

Buna.eu zic sa va impacati. dragostea voastra trebuie sa invinga. aia,"prietena ta" poate sa se plictiseasca cu altii, nu cu iubi tauwinking
din moment ce el se mai gandeste la tine, si tu la el nu vad ce v-ar retine sa fiti iarasi impreuna. discuta cu el, spune-i ca inca ti la el si ca ai vrea sa reluati relatia voastra.happynah... faci cum vrei.bafta!kiss

| mikaa100 a răspuns:

Draga eu zic sa nu ti faci griji.nu te baga intre ei, pentru ca sa nu se interpreteze altceva.la fel cum zici si tu gelozie sau altele. daca pe el nu l intereseaza nu si va mai pierde timpul cu ea si cat de curand se va rezolva de la sine.cat despre prietena buna...nu cred ca e chiar buna.fi indiferenta cu ea, cat si cu situatia in care te aflii.comporta te frumos cu el dar nu i da de inteles ca te doare prea tare.succes:*