| KíÐÐα a întrebat:

Am o prietena mai mai ca mine cu un an si ne intelegem f. bine si iesim tot timpu' pe afara. O sa'i zic ""1"" si un coleg de'al ei, cu care ma inteleg bine si imi cam plc de el >:". la baiat ii zicem "2"
2 a fost intr-o relatie cu o colega de-a lui timp de 1 an si cateva luni si ea s-a despartit de el de mai multe ori si dupa aia iar s'au impacat. Faza e ca atunci cand era cu colega lui ( iubitha ) nu prea ma baga in seama, dar totusi ma baga...
Chestia e ca de fiecare data cand nu e cu iubita lui e cu mine cand il chem si din astea si de fiecare data zice ca nu se mai impaca cu ea, dar o face. 2 ii zice la 1, la prt mea ca vr sa stea cu mine, pe cand sa certat cu prietena lui, baiatu' zice sa numi zica cami zice el da nu apuca pentru ca se impaca cu ea
Mentionez sa zic ca si baiatu si-a dat seama ca fata profita de el, cateodata isi mai bate joc de el. sad tot timpu zice ca nu se mai impaca cu ea, plange cateodata cand se despart... Nu vr neaparat sa stea cu mine dar macar sal facem sa inteleaga ca fata aia profita de el! Si el stie asta prea bine dar nu stiu ce e in capu' lui sad
Ne imbratisam, ne simtim bine impreuna da cand vad ca sufera din cauza aleia, mi se rupe sufletu... noi suntem bf :X dar totusi.
Oare ma place? Tin sa zic ca a lasat-o pe iubita lui, cu care a stat mult pentru o fata pe care o cunostea de mai demult, dar nu a fost asa serios, adica doar prieteni. Nu cred ca o iubeste si el asa mult din moment ce o paraseste pentru alta? Dar cu fata aia a stat doar 1 zi.
Oare ma plc?
Si cum sa il facem eu si prt mea sa inteleaga ca iubita lui profita de el? Iubita lui avea un prt si era tot timpu cu el si a vazut pe telefon (2) ca in telefonul baiatului era salvat "te iubesc si numele iubitei lui" si de aia s'au certat. 2 e un baiat tare de treaba si frumos :X

Răspuns Câştigător
| DeeDee28 a răspuns:

Din moment ce a fost cu ea un an si ceva si se intoarce la ea de fiecare data inseamna ca inca mai simte ceva pentru ea. Daca zici ca a stat o zis cu alta, asta poate fi dn plictiseala, si apoi sa isi dea seama ca tot pe cealalta o prefera. Daca vrei sa stai cu el intreaba-l ce simte pentru ea si ce simte pentru tine...doar asa vei sti ce vrea. Si daca o iubeste, lasa-l, pentru ca mai devreme sau mai tarziu isi va da seama ca ea isi bate joc de el.

1 răspuns:
| Unffox a răspuns:

O.O

Du-te si te culca! =]]

Zau, tu chiar nu ai alta treaba decat ce face 2 si iubita lui... Lasa-i in legea lor si vezi-ti de viata ta, ca ai si tu una.

Parca si-ar uni el[2] destinul cu [fosta/actuala/viitoarea, ce-o fi ] iubita lui si ea ar fi satana, iar tu zana cea buna. Cat de prost il crezi tu pe el. Rade si de tine care te macini degeaba, si de ea care se tot fofileste...

Si pentru ce il placi tu? Ca e de treaba? asa e orice amic... Pentru ca e frumos? Si daca planga toata ziulica dupa alta si e un cap-sec, la ce bun frumusetea lui trecatoare?
Vezi vreo carte buna si lasa-i pe altii, ca nu te-au rugat ei sa le fii inger pazitor si nu ai de castigat nimic.