| anonim_4396 a întrebat:

Buna,fetelor! cine ma ajuta? vreau sa ma epilez acolo jos,cred ca intelegeti unde,organul genital(precizez ca sunt fata).eu am epilator Braun silk-epil.dat fiind faptul ca firele de par sunt mult mai groase si lungi decat pe picioare, cred ca va fi al naibii de dureros.am incercat putin,s-au smuls cateva fire de par,dureros rau, locul a ramas rosu si nu mai vreau sa continui.intrebarea mea,cand v-ati epilat prima oara acolo(cred ca a doua oara va fi mai usor deoarece nu vor mai fi firele de par la fel)cum a-ti facut-o? cu epilatorul,ceara,sau cu lama? as vrea mai intii sa dau cu lama, dar nu stiu cum.trebuie sa dau inainte cu sapun,sau dupa? voi cum faceti? nu vreau sa ma doara,sau sa ma ranesc deoarece nu am incercat nicioadata cu lama.a doua oara vreau sa dau cu epilatorul,iar faptul ca mai intai voi rade cu lama,nu va influenta atat de mult firele de par sa creasca repede,nu? dati-mi vrea-un sfat, va rog! dau funda!

2 răspunsuri:
| blahblahx100 a răspuns:

Prima oara daca o sa incerci lama nu o sa doara, poti folosi spuma de ras sau crema de rashappy. Dar adevarul e ca dupa un timp daca o sa incerci cu lama o sa fie al naibii de dureros. Eu prima oara am folosit lama iar pe urma benzi depilatoare si crema depilatoarehappy. Sper ca te-am ajutat. apropo eu cu aparatul nu ma fac nici pe picioare, e foarte durerosstraight face

| blahblahx100 a răspuns:

Merge si sapun happy