| DiaNa357 a întrebat:

Fetelor, cum arata mai bine unghiile lungi:vopsite rosii, negre, manichiura frantzuzeasca sau ceva cu forme?

Răspuns Câştigător
| Phantasmagoria a răspuns:

Depinde de culoarea pielii. Daca e mai inchisa,arata foarte bine manichiura frantuzeasca si cu ceva stelute,forme,ce ai tu pe acolo. Apropo, arata fain si manichiura frantuzeasca cu negru,nu cu alb in varf.
Mie, care am pielea mai inchisa, imi sta foarte bine cu unghiile negre, pentru ca imi deschide pielea la culoare. La fel si in cazul unghiilor rosii.

11 răspunsuri:
| Candice a răspuns:

Eu pentru unghii lungi prefer manichiura frantuzeasca sau o simpla floare, inima, fara alte culori. Nu e bine sa-ti incarci unghiile.
Cu cat mai simplu, cu atat mai frumos
happy

| Micuţa a răspuns:

Dupa parerea mea arata bine unghiile lungi vopsite rosu. Mi-a spus si manichiurista ca e foarte elegant si arata bine :-). cu cateva forme, actipilde albe pe el kiss

| CookieMonsta a răspuns:

Depinde si de forma unghiilor.
Unghiile rosii nu prea se mai poarta.
Cele lungi si negre le fac sa para si mai lungi.
Manichiura frantuzeasca e un clasic suberb care sta bine pe unghii lungi si care le place si majoritatea baietilor.
Alea cu forme dau bine pe inelar.

| OnlyGirl_5272 a răspuns:

Eu cred ca cea mai de efect este manichiura frantuzeasca! Si sta si bine unghiilor lungi! Acum depinde si ce forma au! Succes!:*

| BeastMaster a răspuns:

Manichiura frantuzeasca...si cu forme. intr-o singura culoare mie nu prea imi plac unghiile lungibig grin

| ella2o a răspuns:

Unghiile lungi vor arata foarte bine vopsite oricum,acum depinde de ocazie. Pentru a atrage atentia alege culoarea rosie care,apropo,merge la perfectie si la un restaurant,ceva romantic. Culoarea neagra face unghia lunga sa para eleganta dar si sobra in functie de tinuta. Daca ai o tinuta eleganta,o rochie neagra,simpla, va da un aer clasic, dar misterios.Merge si la tinute rock. Manechiura frantuzeasca e buna zi de zi, pentru ca e usor de facut si se potriveste cu orice tinuta. Iar pentru forme.depinde de ocazie. happy

| ralucamirabela a răspuns:

Manechiura frantuzeasca tongue

| byy a răspuns:

Manechiura frantzuzeascawinking tongue dar si ceva forme nu ar fi rauwinking

| mihaelairina a răspuns:

Manichiura frantuzeasca e mai eleganta.big grin
Dar rosul e cea mai buna optiune daca vrei sa atragi atentia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unghiile în culori tari nu pot fi în niciun caz lungi, pentru că alunecă în vulgar. Dacă vrei unghii mai lungi ( niciodată foarte lungi!), poți merge fără probleme spre french, vei fi foarte elegantă. Eu nu prea agreez "formele", desenele etc, dar, dacă ție îți plac, poți opta pentru ele, din nou, cu unghii nu foarte lungi și nu prea încărcate. Less is more!

| DarkFallenAngel a răspuns:

Manechiura frantuzeascawinking