| SlowLikeSnow a întrebat:

Fetelor HELP! Am o problema, mi se ingrasa parul foarte repede. Daca stiti ceva care m-ar putea ajuta please scrieti. Multumesc:*

3 răspunsuri:
| Maya. a răspuns:

Buna! Da, si eu am aceeasi problema, adevarul e ca nici sampoanele nu sunt bune. Daca te speli prea des de exemplu la 1 zi, doua, incearca mai rar, poti aplica masti naturale facute in casa, si sa nu te piepteni de la radacina in jos, ci doar unde crezi tu ca trebuie, astfel nu imprastii tot sebumul pe par si nici nu se ingrasa atat de repede.Succes.batting eyelashes!

| Teodora20 a răspuns:

Buna! Conform tipului tau de par trebuie o samponare adecvata adaptata la tipul de par pe care il ai sau o samponare ultra-blanda cu un PH neutru. Poti sa te speli pe cap de cate ori vrei, dar sa nu agresezi parul. Utilizeaza mici cantitati de sampon, diluat bine, fara sa insisti prea mult. Ce trebuie evitat: frictionarea cu putere a capului cu unghiile in timpul samponarii; doua spalari succesive, caci al doilea are efect decapant; apa la temperatura foarte ridicata; feonul cu temperatura mare tinut foarte aproape de radacinile firului de par (uscarea naturala este clar cea mai buna); Ce trebuie facut:inainte sa te speli maseaza-te usor ca sa activezi micro-circulatia; ultima clatire sa o faci cu apa rece. Sper ca te-am ajutat!

| maite36 a răspuns:

Nu mai ia balsam si spalate la cap cu otet. sper ca ti-am fost de ajutor