| anonim_4396 a întrebat:

Hristos a inviat!
Am si eu o problema.
Nu mai stiu ce sa fac. Cam acum un an m-am certat dintr-o prostie pe care nu eu am facut-o cu o prietena si aceasta i-a intors pe toti impotriva mea. Totul a fost ok pentru ca eu ma bazam pe cel mai bun prieten. Stiam ca pe el nu o sa reuseasca sa-l intorca imporiva mea pentru ca el era practic motivul certei noastre, dar si el mi-a intors spatele pentru ca si-a gasit niste baieti cu care sa iasa si pe mine m-a lasat usor usor balta.
Mi-am facut alti 2 buni prieteni care aproape ca nici nu se cunosc intre ei dar acum problema este alta.Eu nu sunt buna decat sa ascult si sa dau sfaturi in rest nimic nu mai conteaza.
El e foarte de treaba si nu cred ca m-ar lasa la greu insa nu are niciodata timp sa am asculte. De fiecare data cand incerc sa vorbesc cu el inepe si imi spune de prietena lui si nu stiu ce. Eu il ascult pe el de fiecare data dar cand vine vorba sa ma asculte el pe mine... Am incercat sa ii spun si de fiecare data cand ii zic :hei tu ma asculti el zice da si mai zic doua vorbe si incepe : "vai ce bine miroase, mi-e o foame!". Asa face de fiecare data.
Ea face cam la fel numai ca daca ii zic ca nu ma asculta incepe se ma asculte si imi da numai sfaturi sau pareri superficiale cum ar fi: cand eram cu fostul prieten si ne certam sau cand voiam sa iesim ii ziceam si chiar daca stia ca tin la el imi raspundea : "eh lasa ca e urat mie nu imi place" de parca ar fi contat daca ii place ei mai mult decat daca imi place mie.
Nu inteleg. Nu stiu ce sa fac. Problema e la mine? Vreau eu prea mult sau nu sunt in stare sa-mi gasesc niciodata un prieten bun? Ajutati-ma va rog! dau funda!

1 răspuns:
| Rebelicious a răspuns:

Ambele,stii cum se spune,prietenul potrivit vine cand nu-l cauti, pana va veni, stai in continuare fericita happy