| Flower1234 a întrebat:

Ieri am aflat de la fosta profesoara de la romana care s-a intalnit cu actuala mea profesoara de franceza ca are de gand sa ma lase corigenta anul acesta daca nu muncesc. Sunt praf la franceza. Trec a10-a la mate-info si sunt varza la franceza. Pana acum la mine in liceu n-a ramas nimeni de la mate-info corigent la franceza, dar mie tot mi-e frica. Si nu stiu cum sa invat, adica cu ce sa incep. Si sunt si foarte lenesa si nici nu-mi place. Nu vreau sa ma transfer, adica as pierde f mult la materiile precum mate, fizica,...

2 răspunsuri:
| WeZo a răspuns:

Nu o sa te lase, iti zic din proprie experienta, daca te lasa practic isi da singura de lucru...

| Gloriaaa027 a răspuns:

E zic să începi să faci meditații cu cineva.O să-ți explice profesoara respectivă încât să înțelegi și să-ți spună ce să înveți pentru început.
Și mie îmi e lene să învăț la meterile care nu-mi plac, dar o fac fiindcă știu că este bine pentru mine.Normal că ți se pare grea dacă nu ai învățat de la început, dar poți s-o faci! Cu multă muncă și perseverență! Eu cred că poți învăța la toate materile care vrei făcându-ți un program! Sper să reușești! Așa am pățit eu cu chimia.Era să rămân și chiar mă gândeam să renunț fiindcă știu că nu sunt bună la chimie și n-o să știu niciodată.Nu învățasem nimic de la începutul anului.Dar am luat materia de la început, singură, și am reușit să învăț măcar de un 7 sau 8.