| Bissscuiti a întrebat:

Salut,am ramas corigent pe vara la fizica (clasa a X-a pe mate-info), stie cineva cand sunt examenele de corigenta, ce ar trebui sa invat mai exact si de unde pot face rost de un model de examen de corigenta? Dau funda.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa discuti cu profesorul tau de fizica, fiindca el stabileste data corijentei si materia din care vei da corijenta.

| sierra1 a răspuns:

"cand sunt examenele de corigenta" intreab-o pe diră-ta (știe!)

"ce ar trebui sa invat" - toată materia predată (cls 9, 10)

"model de examen de corigenta?" - nu există, fiecare școală face subiectele cum vrea

| Mosotti a răspuns:

Trebuie sa stii sa faci tot ce e in manual, se da la nivel de manual, multi profi ca sa nu fie discutii, iti da chiar ceva din manual, si aia e.

| Freya1 a răspuns:

Trebuie să întrebi la scoala,dirigintă sau profesoara ce te-a lăsat.

Nu se da un examen,acum cativa ani si probabil si a cum se extrage un bilețel cu un exercițiu sau o temă (ca la bac) pe care te duci in banca si il rezolvi. Aveti cateva ore bune la dispoziție, ai timp berechet.

Trebuie să înveți cam toata materia, pentru ca nu sti ce iti pica.Dar iti spun in secret ce nu e chiar secret, nu rămâi repetent daca esti corogent doar la o materie, deci de trecut oricum te trece cumva, dar acum trebuie sa înveți si tu cat de cat.

| gabicoo a răspuns:

5-20 iulie = perioada de corigențe!

| CIaudiu a răspuns:

Nu este o data exacta stabilita. Liceele au un termen ca intre 5-20 iulie al acestui an sa isi incheie situatiile corigentilor. Du-te la secretariat si intreaba-i pe ce data e stabilita corigenta la fizica. Cat despre invatat, teoretic toata materia clasei a 10-a. Practic, poti sa vi cu 0 informatie caci te va trece din mila cu 5.

| 1234568807 a răspuns:

Du-te si intereseaza-te la secretariatul liceului, si eu am fost in situatia ta, am ramas pe vara tot la fizica cand eram clasa a 7, adica in 2016, si cand am dat corigenta profesoara era foarte mandra de mine cand a vazut ca am invatat, si in clasa a 8 eram printre cei mai activi la ora ei, ba chiar ma lauda ca din elevu corigent, am ajuns printre cei mai buni, iar legat de modele de corigenta, nu stiu ce se da, eu cand am dat corigenta nu am avut un model anume, am invatat doar lectiile din anul respectiv