| StefanyaKaty a întrebat:

Buna ieri am luat o nota de 5 si am intrebat-o pe mama ca ce ar face daca eu as lua nota 5 si azis ca imi va lua telefonul si ma va certa foarte tare! Va rogg ajutati-ma cum sa ii spun nu stiu! Va rog urgennnt!

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Spune-i ca profu a fost drastic si ti-a dat 5, dar ca te-a ambitionat ca data viitoare sa iei la ora lui o nota mai mare.

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Spune-i intai ca te-a prins politia spargand magazinul de bauturi. Cand pleaca dupa pusca spune-i ca de fapt era o gluma si de fapt ai luat doar un 5. Va rasufla usurata iar tu te vei alinta - Vezi mama ce copil bun sunt eu?

| 6Anonim9 a răspuns:

Trista viata duceti... De ce mama naibii va streseaza cu draciile alea de note? Te pisi pe medii si pe note. Sa ai note bune la ce iti place. Si dupa capacitatile proprii. Niciodata nu m-au preocupat notele, iar daca parintii nu ma streseaza, eu invat din interes. Daca mi-ar impune sa invat n-as invata din orgoliu, ca sa le fac in ciuda. Explica-le si tu... E chiar penibil, serios. Ai fi uimita sa ai acum 10 la toate, iar la bac sa fii printre ultimii. E imposibil sa fii buna la toate. O seara faina!

| SilviuPetri a răspuns:

Simplu, nota de 5 nu o treci in carnet