| Dlkee a întrebat:

Ieri mi-am facut baie la cap si astazi as vrea sa ma vopsesc. Are ceva? Mama imi tot spune ca nu o sa imi prinda vopseaua pe parul moale straight face

5 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu, nu e o problemă.
Vopseaua va prinde.Este chiar mai bine că te-ai spălat aseară.
Multă baftă!

| AndreeaRox a răspuns:

Este recomandat chiar ca parul sa fie spalat cu o zi inainte de vopsire. Obiectivul este doar sa "eliberezi" parul de radicalii liberi cum este praful, sebumul si "urmele" de la produsele de styling, care nu ar trebui sa fie prezente pe par in timpul vopsii. De multe ori femeile fac greseala sa aplice vopsea pe parul murdar, creazand ca in acest mod nuanta va prinde mai bine, insa este un mit eronat. Firele de par sunt "imbracate" intr-o "haina" care poate permite foarte greu culorii sa patrunda, ceea ce va duce la un rezultat nu tocmai dorit.

| lpavel a răspuns:

Poti sa te vopsesti, nu are nimic, garantez %!

| adry2001 a răspuns:

Nu, chiar din contra

| Melany8 a răspuns:

Nu ți se va întîmpla nimic vopseaua se va ține bine @#