| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un coleg din clasa. Ideea e ca nustiu daca si el ma place dar stiu ca nu are iubita. Avem multe in comun dar el nu observa asta. Eu sunt mai timida si as vrea ca el sa faca primul pas. De multe ori cand nu are o carte se muta cu mine in banca, imi cere caieteul cand el il uita acasa si chesti din astea. Dar cand ii scriu mesaje pe fb nu imi raspunde. Nu mai stiu ce sa cred. Cum as putea sa ma apropiu de el? ~ Funda

Răspuns Câştigător
| DonVagos a răspuns:

Pai poate ca nu simte ca il iubesti si cand este vorba de iubire trebuie sa lasi timiditatea la o parte. Daca vezi ca el nu face primul pas incearca tu.
Icearca sa ii arati ca il iubesti.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu faci parte dintre temele lui preferate, asa ca renunta momentan.

| cristimihailov a răspuns:

Vorbeste cu o amica de a ta sa ii spuna ca il cam placi, dar daca nu ataca te plictisesti si tu sa astepti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreba-l daca vreti sa mergeti in parc... dupa care incerci sa il agati si el sigur pe va place
Bafta!

| CMilan a răspuns:

Poate el e la fel de timid ca și tine. Încearcă să-l chemi la un suc/cafea, sau o plimbare în parc și vezi ce iese. Baftă, oricum. happy