| Stef_Stefy_1995 a întrebat:

Imi spuneti cum invatati mai usor o poezie? am doua strofe a cate 4 randuri fiecare...

Răspuns Câştigător
| IzabellaLove a răspuns:

Buna!
Pai ai putea sa o citesti de mai multe ori si dupa sa incerci sa o spui tu din cap
Succes:*

2 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Buna!
Mai intai o citesti de mai multe ori pana intelegi care este ideea ei si pe ce se bazeaza. Apoi, inveti primul vers si il repeti de 2 ori, continui acelasi procedeu si cu urmatorul apoi le repeti pe ambele doua, si tot asa pana cand termini cu prima strofa si o zici pe toata. Dupa ce ai vazut ca o stii, treci la urmatoarea.
Pa, pa.

| Stef_Stefy_1995 explică:

Multumesc!