| MaRyy_2361 a întrebat:

imi spuneti niste statusuri ceva de genu(Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste. Cand destinu-ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste! happy )

fundaAbig grin

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SeniiiOritta a răspuns:

Lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea! day dreaming

Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

SenZatsSia`e uniCaa`, do0za de risSc e miCca`. ViCiul meu impliCaa`doar placeRe si DependEntsSa psihiCaa`love struck

Este pentru că omenirea nu ştia încotro mergea, că a reuşit să-şi găsească drumul.

• Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu •

• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •

• Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta •

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

Facem tot ce stim si nu ne oprimlove struck • Traim viata din plinlove struck • Facem ce stimlove struck

Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata? Dar n-a trecut un an. Ai pus prea mult suflet. Nu-ti face corectie!? N-ai gresit cu nimic. Deci ia-o ca pe o lectie!

[_[-[? Si realizez ca pot.[Sa uit tot]? Ca si cum n-ar fi existat deloc. Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu` in drum. poate am pierdut ce aveam.ptr altceva mai bun?]-]_]

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte.numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte.

Sper ca te-am ajutat!
:*

[?] FuNdItsSa [?]

| Deea2900 a răspuns:

Gandeste`te ca ziua de maine n`ar mai venii`! Iubeste cat pentru amandoi! Gandeste`te ca maine n-o s` mai poti da timpul` inapoi

♥ Vreau atunci cand iti va fi greu...sa spui: " Uite...ea chiar tsinea la mine!

Tine`L langa tine, cumm faceam eu. Iubeste`L.Nu`l lasa singur un min, da'i tot ce are nevoie.Sh daca intr'o zii cineva ti`l va fura.Nu plange.Iti vor fura ceva ce uh mi-ai furat mie.

Si eu n-am nevoie de ruj, ca am zambetu p buze.Si il am super des ca e cineva sa ma amuze.Viata e un iad,poate.Dar din cand in cand e rai. Daca o sa pic,o sa ma ridic mai sus decat eramwinking

• Parfumul tau in bluza mea :-x • Si stilul meu in mintea tha smug •"

Zambetul tau e fals ca de obicei. Nici n`ai curaj sa te uiti in ochii ei.Te pierzi usor cand vorbesti despre acea fata, care era preferata ta odata! oh go on

♥ Nu inteleg de ce esti atat de incapatanat, ti'am aratat ca pentru mine nu exista alt baiat!"
Sper ca te-am ajutat:*
Pa, pa:*