| bluesky a întrebat:

imi spuneti va rog un site unde sa fie subtitrari la filme in romana si corecte. Am cautat pe http://www.allsubs.org/ etc dar nu sunt sincronizate si ori e traducerea mai inainte ori mai in spate.Multumesc!

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Uita'te la denumirea intreaga a filmului care l'ai scos. Daca filmul e XVID-Diamond cauti o subtitrare XVID-Diamond, daca e XVID-NoGrp atunci cauti asta.Depinde de denumirea filmului de aceea daca iti iei o subtitrare aiurea nu e bine sincronizata happy

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu iau de obicei subtitrări de pe:
www.titrari.ro
subtitrari.regielive.ro

| ioana181 a răspuns:

Foloseste bsplayer pentru a vedea filme. Bsplayer gaseste singur subtitrarile.

| Larette a răspuns:

Daca downloadezi Bs Player sa stii ca iti baga subtritare singur happy

| AldanaBlue a răspuns:

Pe langa ce a zis @eluveitie, mai conteaza si nr. de frame-uri. Dai click dreapa pe film si mergi la properties si te uiti la details- acolo vezi cate frame-uri are filmul tau si atunci cand iei o subtitrare cauti sa iei cu acelasi nr. de frame-uri. Asta conteaza pentru sincronizarea subtitrarii cu filmul.
Eu caut prima oara pe www.regie-live.ro, daca nu gasesc acolo incerc pe alte site-uri.

| Julienne a răspuns:

Http://subtitrari.regielive.ro/ sper sa iti fie de folos:)

| qwmarie a răspuns:

WWW.SUTITRARI.EXSTO.RO,urmeaza indeaproape si sfaturile "eluveitie". Bsplayer-ul te ajuta si la sincronizare dar trebuie sa stii sa-l folosesti.