| Yasmine18 a întrebat:

Imi trebuie niste sfaturi. :un baiat se uita tot timpul la mine, se baga in seama cand e langa mine etc. Eu ce sa mai cred? El stie ca il plac dar prin comportamentul meu il fac sa creada ca nu il mai plac: nu ma uit la el, nu il bag in seama cand zice ceva, sau ii vorbesc mai in sictir. Nu stiu daca e bine sa ma comport asa, dar asa simt, mi-a intrat in cap sa nici nu ma uit la el cand e pe langa mine. Dar mai am o verisoara care e tot cu mine in clasa si se comporta la fel si cu ea. Eu ce sa mai zic? Va rog Ceva sfaturi Aveti?

Răspuns Câştigător
| adel00 a răspuns:

Mi se pare ca se cam joaca, adica ce sa spun asa fac si eu pe "inabordabila", dar daca cineva chiar ma place nu va renunta, daca ma intelegi, plus ca daca se comporta si cu verisoara ta asa, e clar ca nu e chiar "into you".Sau vrea sa te faca geloasathinking Nu vreau sa te dezamagesc cumva. Poti sa incerci sa fii un pic mai accesibila(dar nu sluty) si vezi cum functioneaza poate cine stie ii iei gandul de la verisoara tawinking

7 răspunsuri:
| Fantastic7 a răspuns:

Asa sunt toti baietii, nu te mira.
Au ei un stil mai deosebit, gen sa cucereasca cat mai multe fete.Asa ca e posibil sa te placa si pe tine si pe verisoara ta. Unii se mai schimba cand sunt intr-o relatie, alti nu.
Incercarea moarte n-are, daca intelegi ce vreau sa zic.happy

| zDenYz a răspuns:

Buna Uite un sfat : Daca il placi trebuie sa ai vorbesti happy Fundita?

| Iwliia a răspuns:

Eu cred ca face asta la "bâză", asa fac toti baietii. Nu il mai baga in seama. Vorbiti doar strictul necesar si ce este legat de scoala. Poate ca iti este greu sa il uiti dar incerca. Sper ca te-am ajutat happy:* Fundita?>

| RoXyyR a răspuns:

Dar nu inteleg de ce te comporti tu asa cu el? sau este doar o ambitie copilareasca? oricum parerea mea este ca nu este frumos sa te comporti asa nici nu zic ca ar trebui sa te comporti foarte dulce cu el dar sa fi mai sociabila aaa si in legatura cu ce ai zis tu ca se da si la verisoara ta paiii poate daca tu nu ii dai atentie incearca si el sa se uite la alta fata oricum cred ca te place acum este decizia ta cum te vei comporta de acum inainte

| onitza1234 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu adica nu stiu daca ma place sau nu dar eu il plac pe el si el stie ca il plac

| Sw1ngg a răspuns:

Stalker.

| Kkyyttyy a răspuns:

Pai...Asa fac mereu si eu dar pe verisoara mea o pun sa il intrebe pe respectivul baiat daca ma place sau nu daca nu ii place lasa-l in pace cauti altul...