| oanasunshine a întrebat:

Buna happy. Imi trebuie niste sfaturi. E o poveste mai lunga dar eu o zic pe scurt: desi un baiat sustine ca nu ma place, se uita tot timpul la mine, se baga in seama cand e langa mine etc. Eu ce sa mai cred? El stie ca il plac dar prin comportamentul meu il fac sa creada ca nu il mai plac: nu ma uit la el, nu il bag in seama cand zice ceva, sau ii vorbesc mai in sictir. Nu stiu daca e bine sa ma comport asa, dar asa simt, mi-a intrat in cap sa nici nu ma uit la el cand e pe langa mine. Ceva sfaturi?:-s

Răspuns Câştigător
| IubesteEa a răspuns:

Deci tu il placi ar trebui sa nu te comporti asa acordai atentia necesara, nu ii mai vorbi in sictir daca il placi si daca si el te respecta respecta-l si tu!big grin si de unde sti ca nu te place ti-a spus-o i-a zis-o unui baiat sau prietena de a ta daca da baietii sunt timizi si uneori orgoliosi si nu vor sa recunoasca ca plac /iubesc o fata findca o sa creada ca ea ori isi bat joc de ei ori o sa inceapa sa rada si eu cred ca te place ca daca nu te place nu se uita dupa tine nu se baga deloc inseama cu tine si daca stie ca il placi el incearca sa nu te ignore adica poate sentimentul e reciproc si daca stie ca il placi si se uita dupa tine si se baga inseama cu tine incearca sa fie mult mai aproape de tine dar daca tu nu il bagi inseama o sa se simta ignorat sau o sa creada ca ai zis ca il iubesti la misto deci incearca sa il respecti si relatia o sa mearga mai departe succes funda?

8 răspunsuri:
| Realistu a răspuns:

Toti am fost copii, toti am avut parte de confruntarile de genul. Cum spunea cineva mai jos, fi tu insati, daca-ti place de el, continua sa-l vezi ca pe un prieten apropiat. Timpul le va face pe toate, putina discutie serioasa nu cred ca ar strica deloc. Vorbeste-i ca si cum stii ca ii place de tine.

| missClumsy a răspuns:

Procedezi bine laughing si el nu suporta ideea ca il eviti...ii placea postura initiala de cuceritor, iar tu acum din pacate( pentru el bineinteles) nu mai arati interes.

Răspuns utilizator avertizat
| IonutAxi a răspuns:

Nu stiu ce sa zic..incearca sa vorbiti intre 4 ochi sa nu fie si alti colegi de fata, ca poate de asta ii e rusine sa recunoasca ca te place. Succes

| gago a răspuns:

Buna trebuie sa lasi sa vina de la sine daca tu spui ca tot se uita la tine probabil ii place de tine e mai timid si mna..cand sunteti intre "4 ochi" intrebal si spune-i : "Spune-mi sincer iti place de mine"?

| Ahead a răspuns:

Stii. in seductie se zice ca "Cu cat incerci sa il atragi, cu atat mai mult il respingi si invers"
Daca il placi si tu de ce te comporti asa?
Fi tu insuti si nu te mai minti pe tine happy
Pa, pa

| AlwaysMe a răspuns:

Bun deci... Daca a zis ca nu te place cel mai bine e sa il ignoribig grin ignoranta doare cel mai tare...si daca o sa iti zica: pai da ca tu ma ignorai si eu te iubeam, atunci sa ii spui ca e vina lui ca nu a avut indrazneala sa iti spuna in fata ce simte pentru tine happy

| a34123 a răspuns:

Eu zic sa fiti maturi si sa discutati lucrurile astea, pentru ca sunt sentimente care va privesc pe amandoi, iar " jocul asta " tinde sa nu fie de partea niciunuia dintre voi, ceea ce nu aduce niciun avantaj.