| Adriana_1090 a întrebat:

in clasa a 7-a sem 1 a venit un coleg nou in locul fostului meu prietenlaughing baiatul care a venit:cool, nu prea sta pe la ore si asta nu-mi pl, mereu in preajma multor fete si trebuie sa zic ca a avut iubite si mai mari decat el, e dragut, inalt, dar! in clasa a 8-a adica acum a mai vn si el pe la scoala eu innrosesc cand imi vorbeste are niste ochii.imposibili si acum sa va zic ce ma apasa: a vrut sa-mi faca poza intr-o ora si eu m-am ascuns de el adica nu stiu ce simt daca il plac sau nu el poate sa aiba ce pr vrea si inca sunt multe pe lista de ce mar alege tocmai pe mine? parerea mea e ca nu l-am prea bagat in seama ca si restul colegelor dar si asa noi facem repetitii eu, el si inca un coleg si cand suntem doar noi3 ma gadila pentru orce comentariu vine catre mine zambind si se apropie FOARTE tare de mine si a zis ca ma arunca pe geam si m-a luat in brate sa ma aruncelaughingultima data cand am plecat de la repetetii ma imbratisat pe la spate si i-am spus ca,, chiar nu e nevoie" si na mai zis nimicsadregret ca am zis asta, eu cred ca nu ma place doar vrea sa se rada de mine stiind ca inrosesc dar nu stiu ce a fost cu toate gesturile pe care le facea cand e in pauza rar vb cu mine si at n-am tupeu sal privesc in ochi. el e singur si eu la fel as putea sa rectionez intr-un fel,? poate sal tachinez sa-l fac sa creada ca nul plac pana ne dam seama daca ne placem reciproc si cum sa fac asta fara sa par grosolana? apropo asta cu tachinatu DMG( dill mill gaye) armaan o tachina pe ridhima si acum au inseput sa-si dea seama ca de fapt ei se plac unul pe celalatlaughing. vreo posibilitate? promit cea mai mare funda!

Răspuns Câştigător
| BetterThanDrugs a răspuns:

Bunahee hee

Cam complicata povesteaa.Si eu am trecut prin asta.Si cred ca multi au trecut si inca mai trecsmug
Eu. sincer nu cred ca vrea sa rada de tinetongue Daca ar fi vrut sa rada de tine.probabil te lua la misto.iti punea piedica si tot felul de glume proastetongue
Dar el daca te ia in bratee, se aproprie de tine te gadila^^ nu cred deloc ca isi bate joc de tine
Baietii care fac asa e clar ca vor sa se bage in seama cu tine si nu stiu cumtongue

Eu spun sa ii raspunzi la felbatting eyelashes
Adica daca el te gadila, gadila'l si tu p elhee hee
Daca el se aproprie de tine fa si tu la fel.nu te mai gandii la ochii lui.si ca te inrosestihee hee Fa pur si simplu ce simti in momentul acela ca sa isi dea seama ca si tu il placismug

Cand ai spus ca nu stii daca il placi.Pai daca ti'e rusine sa te uiti in ochii lui ca.inrosesti? Nu e clar? Il placiibatting eyelashes
Si problema nu le'a ales pe celelalte fete pentru ca alea ii dau atentie spre deosebire de tine
Baietilor le plac fetele care se lasa mai greuusmug

Deci sfatul meu este sa ii raspunzi la fel la tachinari:.
te pwpp:*

14 răspunsuri:
| ºPishcotº a răspuns:

Ce frumoss!

| ºPishcotº a răspuns:

Deci scuze pentru raspunsul anterior! Am scris si nu aparelaughing

Deci sunt de acord si cu Dyva si cu BetterThanDrugs. Deci incearca in primele zile sa-l ignori ( sa fii indiferenta) si da-te pe langa un coleg. Si dupa Poti sa-i faci jocul, adica sa-l gadili si tu, sa-l imbratisezi, etc.

Si referitor la faza cu inrositul. Cand te uiti la el gandeste asta" e doar un simplu baiat!" Si fii indiferenta, ai sa vezi ca nu te mai inrosesti (asa fac eu).

Apropo, el se inroseste cand se uita la tine sau cand vorbesti cu el?

| ºPishcotº a răspuns:

Se lasa greu tipu'laughing! Maine preia tu initiativa:X Cand il vezi, du-te, saluta-l si ia-l in brate, gadila-lhappy O sa-i placa si iti spun sigur ca nu o sa te refuze, in cazul in care te placehappy si nu ii este "rusine" sa se afiseze cu tine la scoala!

Te rog sa ma tii la curentlaughing) Chiar m-ai facut foarte curioasa! Deci maine sa-mi zici daca ai "acctionat" asa cum te-am sfatuit

| ºPishcotº a răspuns:

Atunci da-i "ignore"laughing:. Lasa-l pe el sa preaia initiativa, daca are chef, daca nu gaseste-ti altul, care sa stie sa te pretuiasca cum trebuie!:*

| ºPishcotº a răspuns:

Vezi, exact mi se intampla si mie, tot cu un tip din clasa! Se uita la mine, se inroseste, se balbaie asalaughing Si cand i-am spus sa ne vedem: cica n-are timp, dar daca ne vedem pe la disco sau ceva de genu m ainvita la un suchappy. Nustiu ce sa m-ai credlaughing Bine il inteleg ca n-are timpchatterbox. Face si muzica m-ai multelaughing
Tu ce crezilaughing? Ne dam cu parerea reciprochappy

Si mor la fazele...astea.si vad ca nu sunt singura in astfel de situatii:-s

Ceao:*

| Biia a răspuns:

laughingohooo roman aici adrianalaughing
Pai stii si tu clasicii baietii buni dupa care sta toate lumeachatterbox,tu trebuie doar sa fii puutin indiferenta,joaca.te cu el, asa el o sa vrea sa lupte ca sa te aiba pentru ca, crede.ma,roata s.a intors si niciun baiat numai prefer o fata pe care se pune mana usor. Tachinatul chiar e forma dragutsa,pentru ca va apropiati mult si fizic si psihic,daca nu te baga de exemplu in seama pe hol ii spui "heyy nu bagi lumea in seama" razi si treci pe langa eltongue, chestiile astea le plac la baietii, comporta.te cum te.ai comport cu orice alt amic baiat, dar cand sunteti doar voi 2 sau mai apropiati shimba.ti putin comportamentul dintr.un unul amical, intr. unul mai...ca de cuplu asalaughingca nu gasesc cuvantullaughing.
Dar, heyy eu ti.am dat doar un sfat cel mai bine stii tu daca am avut sau nu dreptate.
~>Take careee`!

| ѕмιℓє a răspuns:

Buna, frumoasa poveste de dragoste, ce pot sa zic m-ai impresionat, pai nu mai rosi, stapaneste-te ignora-l putin sa vada ca nu iti pasa si daca iti zice vreo fata spre exemplu,, Uite-l pe x(baiatu asta) '', tu sa nu zici ca asa vede interesul, pari mai rece si apoi mai calda, era un episod din hannah montana cu jake la scoala ei si o placea pe miley pentru. ca nu era asa de interesata de el, poate ca daca l-ai vazut foloseste cateva tehnici, da-te pe langa un alt baiat, gen celalat baiat cu care repeti si vezi daca are vreo reactie, gelozia e cea mai buna metoda de a afla daca te placehappy. pooop ai grija, sper sa te placa. Funda?

| Adriana_1090 explică:

Nu-mi dau seama daca si el innroseste.dar ce au mai zis fetele am mai facut intr-un fel sau altul adica.era dimineata si venea la scoala l-am strigat si nu mi-a raspuns si l-am intrebat ca nu ma baga in seama? si mi-a cerut scuze si am mers impreuna in clasa asta s-a intamplat cam de vreo 2 ori si gelozia cu celalat baiat am incercat dar nu m-am apropiat prea tare fiindca ii place de mine,, la celalalt baiat" si de aceea.SI inca ceva cand suntem in clasa, in pauza nu vorbeste cu mine isi gaseste de lucru prin clasa cu baietii si nu ma baga in seama daca nu ies in evidenta de ex vroiam sa vb cu casierA care se tinea dupa EL si cand am plecat cu casiera l-am calcat din greseala si m-a gadilat. dar in rest nu prea sunt curioasa ce se intampla luni dupa ziua de vineri cand am simtit ca se intampla ceva cu el.nu am fost niciodata singuri sa incerc la repetitii sa-i dau de lucru celulilat baiat?

| Adriana_1090 explică:

Pe mess cand intra numi scrie niciodatalaughing dar pe facebook mi-a lasat, ca, crede ca sunt o persoana superficiala! si i-am scris unde mi-am lasat comentariul :superficiala zici?
hmmm asta face parte din repetitii nu? dar nu a mai scris nimic sau n-a mai vazut. prietena mea cea mai buna mi-a zis la fel sa las timiditatea si mi-am zis sai raspund cu aceeasi moneda se uita in ochii mei si venea catre mine vrand sa ma gadile si eu m-am uitat in ochii lui si era sa cad pe saltearolling on the flooreu: rad incontinuu! e adv ce ziceti va multumesc tuturor care stiu ce inseamna love is in the air!laughing cateva sfaturi nu strica ce parere aveti?

| Adriana_1090 explică:

Pischot! am incercat am fost indiferenta venise ca din,, intamplare" mereu in preajma mea si eu plecam si na rezistatlaughing ma gadilat in fata clasei m-a prins de mana toate colegele se uitau cu invidie.dar azi! de 1 martie azidimineata mi-a dat martisor(nu doar mie) da era grabit la repetitii si nici n-am mai facut.am plecat nervoasa si ei in urma mea dar nu a mers acasa ci la alta scoala cu un martisor sau ce era ala inca n-am aflat.cred ca are pe altcineva azi nu mai era atat de apropiat de mine. Dupa cum stiam orce fata ii place o poate avea, sigur are pe alta cu mine era doar o simpla joaca! si eu care speram ca e un baiat care lupta pentru ce iubeste, care iubire? jur ca nu mai am incredere in el NICIODATA!

| Adriana_1090 explică:

Da.Nare pr eu dat la masalaughinglaughing oricum se vede ca ma place azi nu m-a lasat deloc in pace.dar o sal tin asa pana in aprilie dupa spectacol atunci o sa-i zic daca nu ma razgandesc eu pana atunci!laughinglaughing

| Adriana_1090 explică:

Vreti sa va mai zic? da vne mai des in pauza la mine doar cand sunt singura sau sunt baietii in preajma mea da el are cam multe admiratoare si cele din clase nu le da atata importanta dar cele din clasa de vizavi puff cam le baga in seama si pe urma vne tot la mine ma intreaba cf, inveti? etc ce sa fac in continuare sa faca el primul pas?

| Dyva_1008 a răspuns:

Posibilitati intodeauna exista... poate ca baiatul te place, sau doar ii place sa vada cum inrosesti din cauza lui.Eu zic, ca ar fi o idee sa il ignori o zi sau cat vrei tu si sa vezi cum reationeaza! Daca ii pasa si va incerca din nou sa iti atraga atentia cumva insemna ca ii placi... daca nu ii va pasa atunci inseamna ca doar ii place sa te tachineze!happy

| AlexKira a răspuns:

Pai sunt foarte multe sanse sa te placa, daca el te gadila si zambeste mereu cand vorbeste cu tine, e clar ca incearca sa intre`n vorba cu tine si daca si tie iti place el...ar trebui sa-i faci "jocul" sau sa fii putin mai interesata de el.dar sa nu`i acorzi prea multa atentie.altfel daca il mai ignori prea mult este posibil sa creada ca nu-l placi si risti sa-l pierziwinking