| guritadulce7865 a întrebat:

In curand am evaluarea nationala la mate si romana, si as vrea sa va intreb cum vi s-au parut subiectele de anul trecut? Mie imi este foarte frica pentru ca s-ar putea sa nu iau notele pe care mi le dorescc(peste 9). Ce note ati luat voi? Funda...big grin

2 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Eu am luat 8.50 la mate și 9.80 la română. Nu mi s-a părut foarte greu, la română știam c-o să iau în jur de 9.50 și așa a fost...la mate, credeam c-o să iau mai puțin, având în vedere că eu nu mă pricep deloc la mate...și am luat 8.50. Depinde și cât ai învățat, trebuie să faci variante multe, ai să vezi că o să ți se pară mai ușor dacă procedezi așa.

| LotusRadioactiv a răspuns:

Suntem pe aceeiasi felie. Ar trebui sa ma apuc de invatat. Merg acum!
*dupa doua ore de stat pe calculator*
Phew, ce greu e! Am facut vreo 10 variante! Dar tot nu ma las!
*continua sa stea pana la 12 noaptea pe calculator*...