| Dildau a întrebat:

Cum vi s-au parut subiectele de la Evaluarea Nationala la romana?

7 răspunsuri:
| DeeaBlondiii a răspuns:

A fost usor da nu prealaughing...am facut totbatting eyelashes rahatu ala cu virgula m-a incurcatlaughing

| Dildau explică:

laughing La a doua compunere a fost cam neclar, in rest a fost destul de usor. Eu ma asteptam sa ne dea cu semnificatia titlului sau mesajul artistic. Ce bine de noi not worthy

| Dildau explică:

Virgula izoleaza substantivele "seara" si "bunica" aflate in cazul vocativ.

| Alexiyaaaa a răspuns:

Subiectele au fost foarte usoare.Cel putin asa mi s-au parut mie.
Ma asteptam la ceva mult mai greu,dar uite ca Dumnezeu a tinut cu noi.
Notele ar trebui sa fie mari,deoarece aa fost simplu,dar acum sa vedem,pana vineri, la aflarea notelor, stam in streslaughing

| iuli a răspuns:

Au fost usoare. Ma asteptam sa ne dea o opera lirica, sau ceva mai complicat, dar basmul a fost foarte usor.

| Cristi_3033 a răspuns:

De nivel mediu!

| Fantha a răspuns:

Dar totusi cum era faza cu virgula?