| anonim_4396 a întrebat:

in curand clasa mea va face o petrecere de hallowen si normal cu costume si...as vrea si eu idei de costume.nu vreau sa imi inchiriez costume! si fara machiaj pentru ca sunt prea mica. dati-mi ceva idei? plss

2 răspunsuri:
| G a răspuns:

Poti sa-ti faci un costum din haine obisnuite.
de exemplu poti purta o tinuta goth din haine negre din dantela/piele/catifea si bijuterii din argint. tinuta completa cere si machiaj; daca te machiezi acum o singura data si dupa petrecere te demachiezi, nu se intampla nimic, cu conditia sa nu exagerezi cu machiajul.
a, sau o tinuta hippie, din haine in culori gen bej, maro din materiale ca pielea, inul, bumbacul, blugi albastru deschis/decolorati, bijuterii cu curelusa din piele si din materiale naturale (lemn, piatra, lut etc.). din fericire pentru tine n-ai nevoie de machiaj.
sau un fel de "ugly betty": ochelari de "tocilar" fara lentile, par prins in doua codite, pantofi si ciorapi desperecheati, pulover tricotat si o fusta.

| strawberry03 a răspuns:

Pai poti sa te infasurezi in hartie igienica. ca si cum ai fi mumie. da' sa fie hartie igienica alba.