| elysya a întrebat:

as vrea si eu niste idei pentru o petrecere de hallowen intre cativa prieteni. FUNDA!

3 răspunsuri:
| nobody88 a răspuns:

Idei sunt dar din cate inteleg eu tu vrei practic o petrecere cu tema.

Pai acum depinde de spatiul unde organizezi am tot vazut prin magazine ornamente spreiuri cu panza de paianjen dovleci cu lumanare ( ma refer la cei de lut ) paianjeni si soparle artificiale.

Tot ce trebuie sa faci este sa ai putina imaginatie si ( destula rabdare pentru ca o data decorata tu vei fi cea care trebuie sa faci totul la loc in casa respectivahee hee )

uite ce asi face eu asi cumpara niste paianjeni fosforescenti niste spreiuri, eventual chiar niste dovleci naturali
si i-asi face eu la mana ca nu e greu am facut asta anul trecut.

Si de aicia incepi sa te joci cu efectele de lumina ( de preferat o lumina mai slaba ) perdeaua o poti inoda in cateva feluri. poti face chiar o cruce doua sau 3 din alea mai mari pe geam poti desena tot soiul de embleme diabolice iti pot recomanda cateva siteuri eventual poti lua niste banda adeziva neagra si scrii pe presul de la intrare R.I.P, poti pune niste cearceafuri mai vechi pe scaune eventual un liliac din plastic atarnat de lustra. totul e sa ai imaginatie.

Dar serios iti recoand sa faci dovlecii singura nu ia mai mult de 5 minute fiecare si daca ai putin talent la desen si indemanare cu un cutit si cu o lumanare poti face un efect supper eventual poti culege cateva frunze uscate de pe afara sa de printr-un parc mai curatel le sortezi si le imprastii pe jos si voila o atmosfera teribil de buna ^_^ succes.

| FemeileFac70LucruriCartofisi69 a răspuns:

Dovleci,paianjeni,panze si altele.Cam tot ce gasesti la mamaia-n beci

| deniioana a răspuns:

Heyhappy mie mereu mi-a placut ca de haloween sa fiu unica...stii eu ma imbrac ciudat la haloween ca sa se simta ca tot ee. ti-as propune ceva haine colorate un tricou galben sau ros niste egari moc sau maro sau albastri niste papuci roz sau grii ceva bratari lantisoare de culori diferite si poatee o earfa colorata si strampi licra coloratihappy sper sa iti fie de folos chiao:*