| Loka a întrebat:

In curand o sa fie ziua mamei mele.As vrea sa-i fac un cadou de care sa-si aminteasca multa vreme.Vreau sa va spun ca tot in aceeasi zi va fi si nunta verisoarei mele si cu aceasta ocazie cadoul ar putea sa fie si mai frumos. Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| geanina23 a răspuns:

Deci e putin complicat...insa ai putea face ca la cinema grupezi mai multe poze din copilaria mamei tale unchiului sau matusii tale a ta si a verisoarei tale ii ceri permisiunea vreisoarei tale sa faci o surpriza fara sa ii spui deoarece va fi o surpriza si pentru ea. pozele trebuie date pe un perete pe o muzica tort ceva cu placere!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, La Multi Ani mamei tale.
Mamei tale o sa ii placa ( sunt sigura ) ceva din sufletul tau.Eu ti-as recomanda ca in primul si primul rand sa o faci sa se simta " ca la 20 de ani ".Cum faci asta? O scoti intr-un parc de distractii (daca este unul in orasul tau ),o scoti la o pizza,cafea,suc,etc.,sa faceti o mini-petrecere mama-fiica.
Mai poti sa ii faci o surpriza,facandu-i un mic dejun facut de tine ( un ceai/cafea,paine prajita si o briosa,sau desertul preferat).
Cadoul tau ar trebui sa fie unul foarte dragut,cum ar fi o bratara,un parfum sau o felicitare,si niste flori frumoase ( de preferat florile ei preferate ),eu i-am luat mamei mele o bratara,niste cercei, flori si o felicitare by me.
Daca vrei sa ii mai faci surprize, poti sa suni prietenii/colegii/rudele ei si sa ii inviti la tine acasa, sa pregatiti impreuna un tort sau o prajitura ( cu 1, 2 ore inainte ).

Cam atat. Poti fi si tu mult mai original. Sper ca te-am ajutat! big grin

O zi buna big grin
PS : Nu uita sa ii oferi zilnic iubire!

| awesomeiubarici a răspuns:

Ce zici sa cauti o poezie sau sa o scrii tu, sau un cantec si sa reciti/canti pentru ea. poate chiar la microfon. daca nu poti la microfon trebuie sa te asiguri ca asculta cat mai mult lume.

daca nu... poti sa ii iei ceva care va sta la vedere in casa si sigur isi va aminti mereu de el laughing