| denisacri100 a întrebat:

in ultimul timp am mici probleme in relatie..prietenul meu ma suna rar..atunci cand vorbim la telefon ne certam, ne vorbim urat si nu ne intelegem.dar atunci cand suntem amandoi ne intelegem foarte bine si suntem fericiti..eu il sun de multe ori pe zi si mereu vorbim doar cateva secunde..imi da impresia ca il stresez dar nu ma pot abtine sa nu il sun pentru ca simt ca nu mai stiu nimic de el si nu pot sa stau linistita..plus timpul trece foarte greu si nu rezist.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu, suna-l poate odata sau de doua ori pe zi, dar nu il bombarda happy Sau si mai bine, vorbesti cu el. Ii explici ca simti nevoia sa il auzi, ca ai vrea sa nu va mai certati la telefon si il intrebi pe el cand ai putea sa il suni ca sa iti vorbeasca frumos.

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai mici probleme, ci una mai maricica: relatia ta este pe duca si tu iti stresezi prietenul. Gata, este timpul sa nu-l mai suni!

| denisacri100 explică (pentru neutrino):

Crezi ca daca imi spui ca am o relatie pe duca ma ajuta? am cerut un sfat.

| SkyPilot a răspuns:

Renuntati la o parte din telefon, abtine-te sa il suni. In acest fel va veti aprecia mai mult unul pe altul cand va vedeti. E pacat sa strici o relatie frumoasa!

| denisacri100 explică (pentru SkyPilot):

Crezi ca ar trebui sa astept chiar daca ar dura 2-3 zile pana sa ma caute el? si multumesc pentru un raspuns bun

| denisacri100 explică (pentru SkyPilot):

El mereu imi spune sa il sun cand vreau eu, dar sa nu ma supar daca nu vorbim pentru ca este cu baietii..inteleg asta.dar mereu este prea ocupat pentru mine si din cauza asta il sun asa mereu..gandindu-ma ca poate ii prind un timp liber si pentru mine..crezi ca ai putea sa imi mai dai cateva sfaturi?happy

| SkyPilot a răspuns (pentru denisacri100):

Numai tu poti sti cand il prinzi liber si "cu chef". Depinde foarte mult de obiceiurile lui. Incearca sa vorbiti scurt: Buna, ce faci, unde esti, mi-e dor de tine, ne vedem diseara, pa! Si nu prea des. Mie imi place mai mult sa ma vad cu prietena si sa ma bucur atunci in liniste de prezenta ei, iar in timpul zilei vorbim doar daca este o problema (unul din noi are ceva important de facut, sunam sa spunem cum a mers) sau daca se intampla ceva neprevazut. Poate ca tu ai mai mult timp liber, iar pe el il intrerupi.
Multumesc pentru fundita happy

| denisacri100 explică (pentru SkyPilot):

Si eu iti multumesc pentru sfaturi. sper sa reusesc

| SkyPilot a răspuns (pentru denisacri100):

Nu, suna-l poate odata sau de doua ori pe zi, dar nu il bombarda happy Sau si mai bine, vorbesti cu el. Ii explici ca simti nevoia sa il auzi, ca ai vrea sa nu va mai certati la telefon si il intrebi pe el cand ai putea sa il suni ca sa iti vorbeasca frumos.

| cristimihailov a răspuns:

Buna, ma tem ca de fapt e mai complicat decat crezi.

Asa cum zicea si neutrino, relatia e pe duca. Unele lucruri sunt facute sa vina si apoi sa plece.

Si relatia este una dintre ele.

Daca nu a avut curajul sa iti spuna ce il doare cu adevarat atunci e grav. E la fel de grav si in momentul in care nu ii pasa prea mult de sentimentele tale.

Asa ca lasa-l. E mai simplu sa il lasi acum si sa fii gata pentru unul cu care te intelegi si la telefon si cand sunteti impreuna, decat cu unul pentru care nu prea mai reprezinti viitorul...

Daca nu vrei sa vezi si acest aspect... nu inseamna ca nu se manifesta in prezent.

| denisacri100 explică (pentru cristimihailov):

M-am gandit ca poate ca orice baiat mai are momentele lui.dar se intampla asta cam des si nu stiu cum sa actionez.

| cristimihailov a răspuns (pentru denisacri100):

Te opresti, vezi critic care au fost si greselile tale. Daca tu le consideri grseli sau nu... iei aminte si mergi mai departe.