| ralukyss a întrebat:

intrarea la facultate se face pe baza unui examen? notele de la bac(dosar)? detalii va rog...

2 răspunsuri:
| Ambassaderåd a răspuns:

Salut! Trebuie sa dai un examen ...adica accent pe oralul in scris laughing

| Lala a răspuns:

Nu la toate facultatile. Daca vrei sa intri la stat, va trebui sa dai examen, insa daca alegi o facultate privata poate fi mai simplu. la unele dintre ele se intra pe atestate, de exemplu: atestat la o limba straina, la economie etc. In functie de nota de pe atestat vei fi considerat admis si ti se va face o medie, luand in calcul atestatul si media de bacalaureat. Succes!