| anonim_4396 a întrebat:

Intreb aici pentru ca am ajuns intr-o situatie neplacuta cu o fata pe care o plac. Ne-am intalnit prima oara la tenis, am intrebat-o cum o cheama, ce clasa e, etc. Apoi dupa doua sau trei zile am aflat de la un prieten (care intamplator e colegul ei de clasa) ca ma place. A trebuit sa plec la mare unde am vorbit cu ea la telefon si prin mesaje. Ii luasem o bratara pe care i-o dadusem la tenis, iar ea in semn de multumire mi-a dat un fel de desen ciudat cu illuminati, in fine la momentul ala mie imi placuse. Am vrut sa-i spun atunci ca o plac, dar n-am reusit, si i-am zis prin mesaje(lucru pe care nu stiu de ce dumnezeu l-am facut) Am iesit cu ea odata si am avut emotii, lucru care probabil s-a vazut, iar apoi a inceput treptat sa-si piarda interesul. Prima oara n-a mai vrut sa ma mai imbratiseze, iar apoi abia de ma mai saluta. Mi-a zis printr-un mesaj ca "a tras concluzii pripite" cu privire la mine si ca " ma place "doar ca prieten". Sincer nu stiu ce am facut atat de grav totusi, ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| Cloudless a răspuns:

Da, te pot ajuta, dar nu garantez ca o sa iti placa raspunsul. Simplu spus, tu esti genul de persoana care apreciaza o fata, care manifesta interes fata de ea, si prefera sa aiba doar una in loc de mai multe. Ea in schimb vrea distractie, pe cineva popular, care sa ii satisfaca toate placerile. Nu ai gresit, ea ii doar una din multele panarame care deja isi gasise pe altu.

| vocea a răspuns:

Salut este clar ca nu prea a simtt nimic pentru tine din pacate, ei ii place viata zdrenete ca ea gasesti pe toate drumurile