| Lucifer666 a întrebat:

Cunosc o fata de aceeasi varsta cu mine (16 ani ). O cunosc de la gradinita cand ne-am intalnit prima oara. Pana in clasa a 8a am fost impreuna in aceeasi clasa. In tot acest timp m-i-a placut mult de ea, acum as face orice sa pot sa o cuceresc. Nu am avut niciodata curajul sa o intreb : "Daca vrea sa fie prietena mea " Mai mult : am aflat ca la un moment dat si ea era interesata de mine, dar nu a avut curajul sa spuna. Acum nu mai suntem la aceeasi scoala, iar ea de cand s-a e la alta scoala si-a facut un prieten ( de aproximativ 1 an si jumatate ) Mai tot timpul aflu ca se cearta, dar se impaca la loc. Ghinionul meu, ce sa fac? Fata e de treaba nu e ( cum sunt majoritatea fetelor din ziua de azi, stit voi big grin) Ea stie ca o plac, dar cand am incercat " sa-mi fac lipeala " cu ea... pur si simplu nu a vrut... Spunand ca nu e pregatita... iar la putin timp la cunoscut pe actualul prieten. Stau si ma gandesc... Ii e rusine cu mine de nu ma vrea ca prieten, sau nu ma place?

( ma gandesc, ca poate ii e rusine cu mine din pricina unei fapte de-ale mele din copilarie (clasa a4a ) cand dintr-o prostie am fugit de acasa pentru o zi. (dupa ce am luat 1 milion fin casa si am facut o calatorie prin bucuresti - eu fiind din buzau ) si sunt convins ca ea stie de acest lucru.

Acum voi ce parere aveti? Cum as putea sa o fac sa devina prietena mea? Am vreo sansa, stiind ca ea are deja pe cineva?

Răspuns Câştigător
| flower a răspuns:

Este foarte posibil ca ea sa tina la tine ca la un prieten nu ca la un viitor iubit. Poate pentru ea este importanta prietenia ta si nu vrea sa te piarda definitiv; adica daca veti fi impreuna si apoi va certati prietenia dintre voi nu va mai fi. Exclus ca i-ar fi rusine cu tine.nu cred ca tine ea cont de o prostioara pe care ai facut-o acum nu stiu cati anihappy Daca zici ca ai incercat si te-a respins sunt 2 variante: ori nu te place ca iubit, ori vrea sa isi puna ordine in ganduri pentru ca nu stie ce simte pentru tine cu adevarat. In cazul asta incearca altceva; fa-o geloasa si vezi cum reactioneaza. Poate o ajuti sa se decida ce vreawinking

5 răspunsuri:
| Orannginna a răspuns:

Nu cred ca are legatura cu nazbatia ta dintr'a 4-a. O sa fiu directa pentru ca e mai bine: daca tie ti'a zis ca nu e pregatita si la putin timp a devenit prietena baiatului aceluia... ori nu te place si nu a vrut sa te jigneasca (te'a indepartat frumos), ori era deja curtata de respectivul individ si probabil luase deja o decizie. Este parerea mea. happy

| flower a răspuns:

Ba da ai cum. Dc tot este curioasa '' cum mai stai cu fetele'', pai atunci lamureste-ohappy...cum sa stai decat super binewinking spune-i de una de alta...hai ca poti sa inventezi tu ceva siroposbig grin... te admir ca nu poti sa iti faci o prietena doar pentru a face pe altcineva gelos...esti cool...bravo. insa daca vrei sa stii ce simte fata asta pentru tine cu adevarat va trebui sa o faci sa reactioneze. Si dc mai ai si vreo amica care este dispusa sa te ajute atunci totul va iesi asa cum cred eu. Asculta ce-ti spun, ea nu te intreaba dc ai prietene doar de dragul conversatiei, o macina daca te mai gandesti la ea sau nuhappy...deci geloasa va fi sigur...si numai daca ii faci o istorisire asa ca si conversatie, ca ai fost cu o fata si ca dc te mai intalnesti cu ea e posibil sa te indragostesti de ea pentru ca este tipul care iti place tie.asa ca eawinking...hai ca sti si u nu trebuie' sa-ti zic eu! Incearca...

| Lucifer666 explică:

''flower" - nu cred ca pot sa o fac geloasa pentru ca nu pot sa-mi fac o prietena (numai sa o fac pe ea geloasa ) si in timpul asta eu sa stau cu gandul la cea la care tin cu adevarat. Ar fi nedrept. Aproape de fiecare data cand vorbesc cu ea ma intreaba : "cu fetele cum mai stai " acum nu stiu intraba asa de curioasa sau are ceva in gand. In vara, ne-am plimbat amandoi si am discutat ce ce-am mai facut... (chiar daca avea pe cineva ) Chiar nu stiu ce sa cred... sunt in ceata total.
Iti multumesc pentru raspuns.

| miha_3376 a răspuns:

Sincera sa fiu chiar nu stiu...sad

| pysysexyshyrea a răspuns:

Poy... daca si a facut prieten,... eu cred ca tine la el... si... din asta nu vrea...nu stiu ca sa spun... poate ca nu te mai place, poate ca te-a placut dar...sti ...lumea se schimba!