| slam a întrebat:

Buna!
La 16 ani poti purta aparat dentar?
Cat costa sa-ti pui un aparat dentar fix (numai pentru partea de sus)? Cam cat ar trebui sa-l port avand in vedere ca primii dinti de sus sunt cu 2 milimetri mai in spate decat ceilalti?
Funda!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Poti purta, moasa mea are in jur de 20 si ceva de ani si poarta aparat, depinde de doctor in general la mine in oras un aparat dentar fix costa in jur de 3000 ron + sedintele care sunt cam 100 sedinta [stiu cam mult] si unul mobil depinde ce zice doctorul sa porti este in jur de 300 [am scris in bani noi toate sumele] acum depinde cat ai nevoie sa porti, asta stie doar doctoru in cat timp iti poate remedia dintii. Succes!

2 răspunsuri:
| vis a răspuns:

Se poate + ca de suma nu poti sti niciodata exact depinde si de doctor.

| nevermind_9666 a răspuns:

Poti purta aparat denatar!
eu port cam de o luna si jos si sus
cel de sus a fost 1500 lei iar cel de jos 1000 lei nu stiu cat trebuie sa il porti cel mai bine este sa te duci la un control.
Si oricum dupa ce ti'l pui este foarte dureros dar chiar da rezulatate... la mine tratamentul dureaza 2 ani dar eu am probleme si cu cei de jos ...cred ca o s ail porti mai putin tuthinking