| anonim_4396 a întrebat:

la cati ani ati avut primul prieten? eu am 14 ani si imi doresc sa am pe cineva alaturi de mine, dar nu am gasit persoana potrivita.credeti ca e anormal ce mi se intampla?laughing

7 răspunsuri:
| Yana a răspuns:

Stai linistita. Nu e nimic anormal. Nu trebuie sa ai prieten pentru ca asa se poarta, ci pentru ca asa simti.

Yana!

| darkeyes a răspuns:

Nu sunt de acord cu unii care zic "cand doreste inima iti vei gasi persoana potrivita" sau " exista si jumatatea ta acolo ascunsa undeva"
NU.In chestii din astea nu sunt deloc de acord. Dar daca ai 14 ani asta nu inseamna ca esti intr-o situatie disperata.Sunt altii care la 20 de anii nu au avut niciodata iubit/a. Mie mi se pare normal sa fi cu mai multi tipi, sa vezi care sunt genul tau, ce ai dori de la o relatie, si abia dupa aceea sa gasesti persoana potrivita. Ce crezi ca peste noapte bate fat-frumos la usa si incaleci cu el pe cal? Nu.Eu am avut primul prieten la 12 ani adica acum vreo 2 ani si am mai fost cu destui baieti si nici acum nu am gasit"persoana potrivita". Pentru asta trebuie sa fi trecut prin viata, sa stii ce inseamna unele chestii, sa stii sa oferi dragoste, sa existe sentimente.Nu e anormal deloc pentru ca mai ai timp happy. Insa acum in sec 21 si in generatia noastra daca nu ai prieten esti considerat deseori... nu stiu thinking fraier, timid...deci iesi in lume, fi vesela, prietenoasa si te vei atasa usor de baieti si poate o sa gasesti persoana potrivita mai repede decat credeaihappy.
Bye:*

| lays a răspuns:

Deloc.de ce sa fie anormal;-? eu am avut primul prieten la aproape 15 ani.

| georgiana37 a răspuns:

Eu sunt de varsta ca tine merg pe 14. si imi doresc sa am pe cineva langa mine, sa ma iubeasca sa ma apere.
eu cred ca esti potrivita la varsta asta. dar faza e ca pe mine nu ma prea plk baietzii...nu stiu dc :s

| ladygaga_9914 a răspuns:

Si eu tot 14 ani am si pana acum n-am avut prieten
si nici nu ma grabesc sa am.

| Didi14 a răspuns:

Nu este absolut deloc anormal ceea ce ti se intampla.Asteapta ca doar ai timp de iubiti de nici nu iti dai seama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e nimic anormal, eu am avut primul prieten la 13 ani
a iesit cam nasol dar tot nu regret ca s-a intamplat iar acum suntem buni prieteni