| Blackmetalhead a întrebat:

la evaluare nationala 2017 limba si literatura romana se poate da la B1 sa argumentezi ca textul suport este o descriere obiectiva/subiectiva?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce dracu' e asta? Nici n-am auzit de demonstratie la asa ceva, decat la texte lirice, epice, personaje, descrieri etc. Poate sa-mi explice cineva chestia asta prin pm sau sa dea reply?

| Alxxzzxx a răspuns:

Da, se poate crying((

Şi să argumentezi că este un text literar /nonliterar

Liric, epic
Fabulă, doină, pastel, descriere literară, basm, baladă, caracterizarea unui personaj, mesajut textului, semnificatia titlului în rapoort cu conţinutul rextului etc...

Ai multe de învăţat...
Ce profil vei alege?