| helloSweety a întrebat:

kiss La scoala colegii si-au batut joc de o colega buna de-a mea, iar a doua zi colega mea s-a dus la dirigu` si i-a zis ca si-a batut joc de ea si i-au chemat in laborator la el pe baietii, adica colegii mei si i-au scazut nota la purtare, si le-au mai scazut si celor 2 colege ale mele cele mai fitioase din clasa care tot timpul zice de noi ca suntem urate si proaste si bla bla chestii din astea. Problema este ca fetele astea 2 si cu inca un coleg care si-a batut joc de colega mea care ma inteleg bine cu ea m-au bagat si pe mine ca o barfesc incontunuu` pe ea si eu nu am facut asta si ei sunt multi impotriva mea si domnu dirigente o sa-i creada pe ei si chiar si prietena mea si da stiu dac chiar este prietena mea trebuie sa ma creada pe mine nu pe ei sar nu ma inteleg asa bine cu ea si cred ca o sa-i creada pe ei si dac nu o sa mai vb cu mine nimeni din clasa si ma cearta si domnul diriginte ce ma fac? Va rog ajutati-ma!
Dau funda :*

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vorbeste cu colega ta, spune-i ce banuiesti ca o sa se intample si daca ti-e prietena buna te va crede

suntserios
| suntserios a răspuns:

Le doresc bafta celor ce vor citi intrebarea pentru ca ai scris in cel mai infect mod posibil. Nu am inteles nimic, nu tu punct, nu tu accord subiect cu predicat, nu tu o cratima acolo...

| helloSweety explică (pentru suntserios):

Stii ceva? Nu te pune nimeni sa citesti intrebarea sau sa raspunzi la aceasta intrebare :*. Nu-ti convine du-te si omoara-te laughing si in plus eram grabita si nu am scris asa bine. Vad ca ceilalti au inteles intrebarea asta, dar tu nu ai inteles-o poate ca ai ceva porobleme, du-te si controleaza-te!
Bv tie ca stii sa scrii! 1

| hecamefrommetalland a răspuns:

Doar Dumnezeu poate judeca,dar imi place sa sar peste aceasta regula si sa judec!
Spune-le ca e o conspiratie impotriva ta,de ce ai aparat-o pe colega ta daca nu iti e prietena?
PS:Eu nu ma iau de multi colegi de ai mei, insa pe aceia daca as avea o coasa i-as taia, nenorocitii dracului!
PPS:pROFITA DE ORICE OCAZIE SA II DISTRUGI!, te pup, pa.

| AlinnJe a răspuns:

Asculta aici:
lasa-i pe ei sa te barfeasca si sa minta, este pacatul lor.
NU ii judeca TU, doar Dumnezeu este in stare sa judece.
Nu ii baga in seama si mereu cand cineva minte despre tine si toata lumea il crede spune-ti in gand "Ei bine, eu am dreptate, si ei daca mint Dumnezeu o sa ii pedepseasca". crede-ma o sa te ajute.
funda

| DemonvsAngel a răspuns:

Incearca sa te impaci cu ea si sa ii zici ca daca ea nu te crede si ii crede pe prostii aia care si-au batut joc de ea atunci inseamna ca nu ati fost prietene. La mine a fost la fwel ca toti ziceau ca eu as fi raspandit la ea la liceu ca ar fi facut ceva oscent si rusinos cu fostul ei coleg care acum e la mine in scoala. Si i-am zis tu ii crezi pe ei sau pe mine? Si ea m-a crezut si a doua zi s-a aflat ca tipa care a raspandit zvonul a zis cu Ca era sa faca cu o tipa langa o catedra nu cu ea ca numele ei cam rimeaza cu catedra.

| OMGisBrainiac a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu colega ta.
Daca este cea mai buna prietena a ta sper sa te inteleaga. Totusi de ce ai barfit-o daca este cea mai buna colega?
Te sfatuiesc sa te impaci cu ea si pe ceilalati dai dracu sa te barfeasca, macar stii ca ai o prietena adevarata