| AndreeaDiana0412 a întrebat:

La vara o sa merg intr-o tabara cu niste prieteni si am aflat ca va veni si un baiat pe care il cunosc de vreo 2 ani, suntem buni amici si imi place mult de el. Tabara va dura o saptamana si vreau ca in acel timp sa inteleaga ca-l plac (in cel mai discret mod posibil). Si mai e ceva, acum 2 luni mi-am dat seama ca ma place (cum se comporta, cum vorbeste); acum o luna un baiat mi-a zis ca a vorbit cu el (l-a intrebat daca ma cunoaste etc.) si dintr-o data baiatul pe care-l plac ii spune colegului meu ca-s iubita lui. Nici azi nu stiu ce sa cred, adica e greu da crezut ca a zis ca-s iubita lui, dar stiu de ce e instare. In fine intrebarea finala este cum sa-l fac sa-mi spuna ca ma place sau cum sa fac sa-i spun ca il plac? FUNDA!
Si va rog fara raspunsuri idioate.

Răspuns Câştigător
| DWDT a răspuns:

Cel mai simplu mod e de a discuta cu el. Am mai spus si-o s-o mai spun. Baietii sunt dificili. Cautati activitati, pasiuni comune. Apoi ia-ti colegul si mergi cu el la tipul pe care-l placi. Pune-l pe colegul tau sa-l intrebe de fata cu tine.

| AndreeaDiana0412 explică (pentru DWDT):

Nu m-am gandit la asta. Multumesc! happy

| DWDT a răspuns (pentru AndreeaDiana0412):

Cu placere. Bafta la agatatwinkinghee hee!

5 răspunsuri:
| dulcykaLy a răspuns:

Incerca sa te apropii de el, sa vorbiti, sa faceti activitati comune. Si poate asa isi va da seama ca il placi, si asa poate iti va spune si el happy

| AndreeaDiana0412 explică (pentru dulcykaLy):

Merci, am sa incerc cu siguranta!winking

| victorr_3274 a răspuns:

Jucati adevar sau provocare.