| anonim_4396 a întrebat:

M-am certat cu cea mai buna prietena si nu stiu daca o sa ne mai impacam. Mie nu mi-a placut ca e prea indiferenta. Dar chiar n-am vrut sa ne mai certam! I-am propus sa ne impacam si sa ne schimbam atitudinea una fata de alta, in sens ca ea sa nu fie intr-atit de neasatoare, iar eu - din cale afara de suparacioasa. Credeam ca va fi totul bine, ca ne vom distra vara asta de minune, am facut o multime de planuri, insa am impresia ca ea pur si simplu nu ma aude! De citeva zile tot incerc in zadar sa ma impac cu dinsa, dar ea se comporta ca si inainte si gaseste niste scuze prostesti pentru care nu ma poate suna... Am inteles ca nu pot schimba nimic si am facut deja totul ce-mi sta in puteri. Dar problema e ca inca vreau sa ma impac cu dinsa, pentru ca e unica mea prietena. Ce mi-ati sfatui voi?

3 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea sincer. Spune-i tot ce gandesti. Adu-i aminte de clipele frumoase pe care le-ati petrecut impreuna. Spune-i cat de mult o iubesti. S-ar putea totusi sa fie influentata de anumite persoane. Poate si-a gasit alta prietena cre nu te suporta si o manipuleaza. nu stiu, oricum e doar o supozitie. Bafta!

| dina98 a răspuns (pentru Elvina):

Asa si am facut...

| Ririi a răspuns:

Sa incerci sa iti faci si alti prieteni happy