| maria20000023 a întrebat:

m-am certat cu o prietena foarte buna si nu sh ce sa fac ca sa ne impacam...va rog frumos dati-mi si mie un raspuns.

Răspuns Câştigător
| Oanyy97 a răspuns:

Neata! Pai uite, eu nu stiu cum a fost si din ce motiv v-ati certat dar spune-i k si ea a avut partea ei de vina dar bineînteles k si tu. Cere-ti scuze! Recunoaste-ti greseala! Bafta! Vot? Funda? Cv? happy

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Incepe cu un simplu iarta-ma daca am gresit! Si ii zici ca iti lipseste si ca simti un gol in tine datorita faptului ca v-ati certat! Si ca nu mai suporti starea in care te afli si ca iti e prietena si prietenii iarta! Multa bafta!

| VeronicaLL a răspuns:

Buna Maria,
Daca stii ca este vina ta sau ca ai contribuit si tu oarecum la cearta, atunci cea mai corecta metoda ar fi sa-i ceri scuze si sa discutati sincer. Spune-i prietenei tale ce te deranjeaza la ea (dar pe un ton calm si diplomat) si cere-i si ei sa faca acelasi lucru. Succes!

| alexlaura91 a răspuns:

Vorbeste cu ea despre motivul pentru care v-ati certat si ganditi-va amandoua la o rezolvare. Daca chiar este o prietena buna... te va asculta si va veti impaca.

| sweetgirl21 a răspuns:

Daca e prietena ta cea mai buna cere-ti scuze chiar daca nu ai cea mai mare parte din vina. eu cu prietena mea ne certam mereu fiindca suntem incapatanate amandoua, dar fiindca suntem prietene adevarate ne cerm scuze si treceme mereu peste. o prietenie adevarate e incercata mereu