| lalallaeiiei72 a întrebat:

m-am epilat azi la subrat fara sa ma spalinainte. Acum cand am dat jos crema s-a inrosit toata zone pe care am aplicat crema. Ma doare si ma ustura de 2 ore. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Cristina13579 a răspuns:

Poate este o reactie alergica la crema.

| Zauvek_Melinia_1997 a răspuns:

Crema epilatoare nu trebuie lasata pe piele mai mult de 3minute, nu uita asta-i MAXIMUMUL 3 MIN!
Crema contine acizi care ard pielea daca o ti mai mult, acuma iti recomamd sa te dezimfectezi vu alcool sau Mona o sa usture un pic si dupa lasi sa se uste mai apoi aplici o crema de mana hidratanta in zona subratului sau unde te ai epilat. Ai grija altadata stai doar 2 minute cu crema si apoi spalate urgent :*