| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de un coleg. Acesta desi are 17 ani si destule admiratoare in liceu nu este cu niciuna.Se crede foarte frumos si inteligent, de aceea nu accepta nicio prietenie. Simt ca ii place de mine si este destul de apropiat in clasa fata de alte colege.Nu stiu cum sa-l abordez! Imi este teama ca va rade de mine...si se va amuza de situatia aceasta! Ce sfaturi imi dati? O seara buna tuturor!

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cunosc genul asta de baiat. Din pacate specimenul pe care il cunosc eu i-am prezis un viitor sumbru:solo pentru tot restul vietii, gigolo platit in cel mai bun caz
Problema lui principala e faptul ca e frumos.Frumos in ce sens, zici ca e statuie antica greceascalaughing
Deci la capitolul asta numai lesbienele si asexuatele nu il considera frumoslaughing
Si are la fete, cate 2-3 pe zi. Dar el doar le (beep) si le lasa.Nu zic ca e rau, dar el cauta strict perfectiunea fizica.Si a gasit-o. Una gen 90-60-90 frumoasa si de ce nu, proasta(pachetul trebuie sa fie complet)Si ce a facut baiatul? S-a facut pres in fata ei, a purtat-o peste tot ca pe o papusa Barbie pana aia l-a parasit. Ori de atunci si au trecut 2 ani e mai singur ca un cuc inghetat iarna pe creanga
Am ajuns sa cred ca uraste fetelethinking Pacat.Risipa de frumuseteoh go on
Revenind.Deja in cunosti deci e un mare pas inainte.Trebuie sa faci doar sa faci trecerea de la amic la prieten
Cum? Cu grija

| AnonimA a răspuns:

Buna pai sincer iti plac tipi acestia?tongue care se cred inteligenti si fte frumosi?:S

dar daca iti place asa d mt ia-l p ocolite si spune-i ca simti tu dar nu sa ii spui direct Sti imi place de tinehee hee

spune-i asa: Uite sti esti un tip dragut si ma ira fte tare ca nu ai o pr in ultimul timp te-am simtit fte apropiat de mine ase e? sau mi s-a parut doar?:*

:*bafta daca iti place fuda?big grin

| AndreeaLupan a răspuns:

Buna si tie! Deci, te-ai indragostit de un coleg dupa spusele tale... Da, dar sunt sigura ca asa cum simti tu, adica ii place intr-un fel de tine si este destul de apropiat in clasa fata de alte colege, asa si admiratoarele lui, in fine... s-ar putea sa mai gresesc. Oricum, problema ta dupa cite am inteles este teama ca va ride de tine si ca se va amuza de situatia data, dar uite, te asigur.ca totul daca va fi spus la locul sau si cu suflet, inima, totul spre bine. Apropo, cu incredere in tine vei avea de cistigat foarte si foarte multe, pe viitor.
Sfatul este sa fii increzuta in ceea ce faci si ceea ce spui, caci sansele sunt multe, sa-i spui adevarul, caci daca vei tacea nimic nu vei rezolva.

Uite, eu iti urez bafta, si sunt sigura ca totul va fi bine la tine.

Pup.

| Geanina1895 a răspuns:

Fa rost de id-u lui dar nu il baga in seama... daca te baga el si are chef de vorba o sa iti dai seama daca ii place de tine sau nu... daca nu, nuhee heetongue

| anonima_6654 a răspuns:

Eu zic sa faci rost de Idul lui de mess sa vb cu el si sa va imprieteniti dupa aceea iejiti cat mai ult impreuna ca amici, iar dupa o perioada spune-i ca iti place de el. Atunci nu isi va batu joc de tine pentru ca te cunoaste ca persoana. Si eu am facut asa mi-a placut de un baiat si dupa 1 an m-am bagat cu el :S succeswinking funditabatting eyelashes?